Facebook Google+ Twitter

Stadion Lecha Poznań – dzień otwarty

W piątek 5 marca, wszyscy fani Kolejorza mogli zobaczyć jak przebiega budowa obiektu przy ul. Bułgarskiej. Organizatorem akcji była spółka Poznań 2012, a także poznański klub.

Stadion Lecha Poznań w przebudowie. / Fot. Krzysztof MizgajskiMimo tego, że pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, z zaproszenia skorzystały tłumy poznaniaków, którzy nie mają wielu okazji by zagościć na stadionie miejskim odkąd rozpoczęła się przebudowa obiektu.

Prace budowlane koncentrują się w tej chwili na zadaszeniu. Aktualnie montowane są łuki dachowe, na których w najbliższych dniach pojawi się specjalna membrana. Nowością na stadionie będą windy, których będzie zamontowanych aż 20.

Jeśli chodzi o trybuny, to praca skupia się na zabudowie narożników obiektu, tak by tworzył jedną całość. Zwiększy to także pojemność stadionu, który ostatecznie ma mieścić ponad 46 tys. kibiców. Trwają, także prace kosmetyczne: malowanie, gładzenie. W planach jest założenie na całym stadionie składanych krzesełek. Boisko ma oświetlać ok. 300 lamp, ale w najbliższym czasie organizatorzy będą korzystać ze starych reflektorów, które służyły podczas jesiennej rundy.

- Przyszedłem tu z czystej ciekawości. Zobaczyć jak postępują prace, ale też trochę z tęsknoty. Jestem wiernych fanem Lecha, przed remontem przebywałem na stadionie bardzo często, a teraz taka przerwa… - mówi pan Piotr, jeden ze zwiedzających.

Projekt stadionu Lecha Poznań / Fot. Modern Construction Systems- Wszystkie informacje, przekazywane przez oprowadzający robią piorunujące wrażenie. Już nie mogę się doczekać oficjalnego otwarcia naszego obiektu. To będzie szok! Przynajmniej dla mnie, bo na pewno wtedy tu będę. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej… - dodaje pan Rafał.

Na całkowite zakończenie budowy musimy jeszcze trochę poczekać. Początek października 2010 roku, do tego czasu stadion ma być gotowy. Piłkarze jednak zawitali na murawie o wiele wcześniej. Pierwszy mecz na stadionie przy ul. Bułgarskiej odbył się w sobotę. I zdaje się, ze mimo modernizacji obiektu, jego magia została. Lech Poznań był wyraźnie lepszy od Cracovii Kraków i wygrał 3:1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.