Facebook Google+ Twitter

Stadion Legii zdemolowany przez kiboli. Wojewoda zamknie "Żyletę"?

Na 200 tys. zł przedstawiciele Legii Warszawa wycenili szkody wyrządzone przez kiboli podczas piątkowych derbów z Polonią Warszawa. Prawdopodobne jest także dodatkowe ukaranie klubu za używanie przez kibiców środków pirotechnicznych oraz zamknięcie trybuny północnej przez Wojewodę Mazowieckiego.

Zniszczone krzesełka na stadionie Legii Warszawa / Fot. Legia Warszawa/legia.com"W trakcie zajść na trybunie północnej podczas piątkowego meczu Legia Warszawa - Polonia Warszawa, wandale zniszczyli m.in. krzesełka, wyposażenie toalet i kiosków gastronomicznych" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Legii Warszawa. Szczegółowe wstępne podsumowanie, opublikowane przez klub, wygląda jak bilans bitwy (z kim? - na meczu nie było fanów Polonii) ludzi, którzy pierwszy raz zetknęli się z jakąkolwiek cywilizacją. Na trybunie północnej, zajmowanej przez najbardziej zagorzałych sympatyków stołecznego klubu, wyrwane zostały grzejniki elektryczne w sanitariatach (14 sztuk), zniszczone drzwi do kabin WC (11), połamane deski sedesowe (20), zniszczone podajniki na papier w kabinach WC (27) potłuczony został także jeden pisuar - jeśli wyliczyć tylko niektóre akty wandalizmu warszawskich ultrasów. Ponadto zniszczone zostały kosze do śmieci... w toaletach damskich (9). Na pewno dużą determinacją musieli wykazać się wandale wyrywając... barierkę z kabiny dla niepełnosprawnych. Niejako "obligatoryjnie" ucierpiały krzesełka na trybunie (40 - w tym 10 spalonych). Straty oszacowane przez klub wynoszą po podsumowaniu 200 tys. złotych. Wszystkie szkody udokumentowane są na zdjęciach.

Zniszczone toalety na stadionie Legii Warszawa / Fot. Legia Warszawa/legia.comNa podstawie zapisów monitoringu klub chce pociągnąć sprawców do odpowiedzialności karnej. "Orzekane będą zakazy stadionowe w maksymalnym wymiarze. Ponadto na wniosek policji zapisy z monitoringu przekazane zostały organom ścigania. Po szczegółowym oszacowaniu poniesionych przez Legię strat, klub będzie kierował na drogę prawną wnioski o rekompensatę finansową za naprawę stadionu" - zapowiadają przedstawiciele Legii, jednocześnie dementując rozpowszechniane na forach internetowych opinie, jakoby rozróby zostały sprowokowane przez pracowników służby ochrony, poprzez nieuzasadnione użycie gazu łzawiącego. "Gaz został użyty dopiero w obronie własnej, w obliczu agresji ze strony pseudokibiców, którzy zaatakowali wycofujących się pracowników ochrony" - twierdzą na stronie legia.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jola
  • jola
  • 26.09.2012 18:49

heh ... no ładnie , a ja siedzę czytam sobie ten artykuł w Poznaniu i jestem dumna ze u nas NASZ stadion dla nas to świętość:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.