Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy będzie o 270 mln zł tańszy niż zakładano

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-09 18:53

O 270 milionów złotych mniej niż zakładano trzeba zapłacić za budowę Stadionu Narodowego. Dziś komisja przetargowa otworzyła koperty z ofertami firm, które chcą wybudować obiekt.

Do drugiego etapu budowy zgłosiło się 6 konsorcjów. Otwarcie kopert z ofertami to ważny, ale nie ostateczny krok. O tym, kto wybuduje Stadion Narodowy, dowiemy się prawdopodobnie w środę. Teraz komisja będzie sprawdzać poprawność ofert - podkreśla prezes Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler.

Komisja przetargowa oceni oferty czy zostały złożone poprawnie pod względem formalnym, następnie jak przypomina Kapler komisja wybierze najlepszą czyli w tym wypadku najtańszą ofertę. Wszystkie fiirmy, które przystąpiły do przetargu zapewniły, że zbudują stadion w 24 miesiące i jednocześnie zapewniły, że akceptują wszystkie gwarancje jakich żądał inwestor.

Przed konsorcjum, które rozpocznie budowę obiektu stoi duże wyzwanie - przypomina wiceprezes JSK Architekci Zbigniew Pszczulny. Jego zdaniem najbardziej ciekawym i trudnym elementem będzie budowa dachu. Pszczulny przypomina, że dach jest tak zaprojektowany, że jest ruchomy a jednocześnie na tyle wzmocniony, że może wytrzymać obciążenia śniegu. To w ocenie Pszczulnego jest ewenementem na skalę nie tylko europejską, ale też światową.Dach na Stadionie Narodowym będzie miał wymiary 110 na 60 metrów.

Stadion Narodowy to obiekt, który ma pomieścić 55 tys. widzów. Zgodnie z harmonogramem ma być gotowy w maju 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.