Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy bez zarządcy. Kto uczyni go rentownym?

Stadion Narodowy w Warszawie zarządzany będzie przez Narodowe Centrum Sportu tylko do końca tego roku. Wynika to z wygaśnięcia umowy między NCS a Ministerstwem Sportu i Turystyki, która została zawarta w 2007 roku.

 / Fot. Przemysław Jahr/Public DomainTrwają spekulacje na temat tego, kto będzie kolejnym operatorem największego w Polsce obiektu sportowego. Jak informuje "Puls Biznesu" już od stycznia przyszłego roku Stadion Narodowy może pozostać bez opieki. Wtedy to bowiem wygasa umowa z 2007 roku, która nakładała na spółkę Narodowe Centrum Sportu obowiązek zarządzania stadionem. Istnieje kilka hipotez dotyczących możliwych następców NCS.

Jedną z nich jest dalsza współpraca minister sportu Joanny Muchy z NCS. Taka decyzja wydawałaby się właściwa ze względu na fakt posiadania już doświadczenia w zarządzaniu obiektem przez tę firmę. Mimo to minister Mucha niczego nie przesądza. Możliwe jest również przejęcie obiektu przez Polski Związek Piłki Nożnej lub nawet spółkę Ekstraklasa. Jest to jednak mało prawdopodobne, gdyż obydwie organizacje boją się ryzyka związanego z prowadzeniem tak kosztownego przedsięwzięcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 10.07.2012 19:06

to nie jest pesymizm a realizm [i finansowy i poliyczny} stąpamy po ziemi gdy idzie o kase i nie bijemy piany ze pólnocny rurociąg{bo inni sie bogacą}ze polska na łupkach czy zbijemy miliardy{jak nas zapewniano} przy odbudowie iraku i tym podobne dyrdymały...

Komentarz został ukrytyrozwiń
skorpion
  • skorpion
  • 09.07.2012 16:37

Bo po letnich dzionkach przychodzą zimowe wieczory a wtedy zadowoleni optymiści budzą się z ręką nawet nie w nocniku ale w sraczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie - skąd w Was tyle pesymizmu w ten piękny letni dzionek?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 08.07.2012 17:23

stadiony zbudowane na mistrzowstwa to kukułcze jaja ...porzucone na drugi dzień po imprezie... ten jarmark na stadionie w warszawie to było jednak najlepsze rozwiązanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 08.07.2012 10:22

Jego się nie da uczynić rentownym.Nie można na nim rozgrywać zawodów lekkoatletycznych , bo nie ma bieżni.Koszt zorganizowania na nim imprezy komercyjnej typu koncert itp. jest tak duży że pochłania zyski z niej.Za 10 lat będzie jarmarkiem Europy.A dlaczego? Zapytajcie Drzewieckiego.To on podpisywał umowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.