Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy im. Lecha Kaczyńskiego?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-11 23:02

Prawicowi bloggerzy rzucili hasło: niech Stadion Narodowy nosi imię Lecha Kaczyńskiego. To pomysł m.in. Łukasza Warzechy, wicenaczelnego dziennika "Fakt".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7760430,Prawicowi_bloggerzy__Stadion_Narodowy_im__Lecha_Kaczynskiego.html

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
wielkopolska.naszemiasto.pl


Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Wypowiedź Adama, jest interesująca głównie poprzez jego swoistą "ewolucję" przekonywania się do osoby Lecha Kaczyńskiego. Polsce teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jest na tym stanowisku gorący patriota. Nazywanie stadionu imieniem Lecha Kaczyńskiego, byłoby pustym gestem,

Postać Lecha Kaczyńskiego, jego pracę i okres prezydentury, powinni przedstawić w prawdziwym świetle ci właśnie, którzy przez te lata, kpili i wyśmiewali się z niego, czy z jego żony- chociażby poprawiającej mu krawat. Ci sami piszą teraz, że była to ciepła i niestandardowa kobieta.
Sadzano ja na miotle, jego obśmiewano jako kartofla, etc. Stadion, to zły pomysł, tym bardziej, że daleko mu będzie do nazwy stadionu narodowego - wszak będzie to tylko stadion piłkarski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja uważam , że nie powinno stawiać się pomników żyjącym. W zasadzie nie podobała mi się prezydencja Prezydenta Kaczyńskiego , ale chyliłam i chylę czoło przed Jego prawdziwym, autentycznym patriotyzmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

*ważną

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no lotnisko Wałęsy jak najbardziej powinno być. Ja jestem dumny, że tak uhonorowaliśmy personę tak ważne dla nas.

Co do stadionu imienia Lecha Kaczyńskiego to nie wiem. Może to nie jest najlepszy pomysł. Może lepiej postawić jakiś pomnik wspólny dla wszystkich ofiar w np. Warszawie?

Ja jak pisałem nie zawsze byłem zwolennikiem prezydenta. Gdy go wybrano byłem przerażony bo też były ku temu powody. Na szczęście później okazało się, że widzi i szanuje także Polaków-niekatolików. Później przekonałem się do niego. Miał w sobie przedwojenny patriotyzm. Patriotyzm jaki warto dziś kultywować. Chciałem na niego głosować. Dla mnie to wszystko co się dzieje jest normalne. Na co dzień spieramy się bo nam zależy na wielu sprawach ale gdy dzieją się takie rzeczy jak tragedia jednoczymy się. Osobiście chciałbym by w Polsce było więcej myślenia o ojczyźnie a mniej próbowania ugrania wszystkiego co się da dla swoich konkretnych spraw kosztem Polski bo tak było wiele razy, że ktoś robił coś dla swojej sprawy a zapominał o Polsce, że mówił i działał tak, że on zostawi Polskę jeśli tylko w Polsce nie będzie dokładnie tak jak on chciał. Ilu obrażało się na Polskę bo nie była ona dokładnie taka jak oni chcieli. To było dla mnie ohydne. Co to w ogóle za powód żeby zostawiać Polskę? Bo nie jest idealna? Bo zbyt wielu głoduje? Bo zbyt wielu nie ma pracy? Więc co, zostawiamy Polskę i uciekamy za granicę jak szczury bo mamy Polskę gdzieś?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pośmiertnym nazwaniem lotniska w Gdańsku imieniem Lecha Wałęsy nie miał bym problemu - to człowieka legenda i postać wybitna w historii XXw. Znana i ceniona na całym świecie. Człowiek symbol. Zresztą każdy wie kim jest i co zrobił Wałęsa. Choć oczywiście zaznaczam, że powinno to nastąpić gdy Wałęsy już zabraknie między nami. Natomiast pomysł uczczenia Lecha Kaczyńskiego poprzez nazwaniem stadionu narodowego jego imieniem jest ideą rzuconą pod wpływem sporych emocji i na fali gloryfikowania byłego prezydenta RP.

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią p. Wieczorek, że dziwnie brzmią komplementy pod adresem tragicznie zmarłego prezydenta od osób, które nie dawno go ostro krytykowały lub/i obrażały. Rozumiem, że w takiej tragicznej chwili winno się mówić o lepszych stronach zmarłych osób, ale wszystko z umiarem i wyczuciem, bez wykorzystywania podniosłej atmosfery do partykularnych celów, co już niestety ma miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jak nie powinno być lotniska Wałęsy tak i nie powinno być stadionu Kaczyńskiego. Dostaję drgawek obrzydzenia jak słucham i czytam wypowiedzi niektórych polityków , którzy nie tak dawno opluwali Prezydenta a dzisiaj wypowiadają o Nim same superlatywy. Dwulicowość i fałsz bierze górę nad honorem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie to przesada. Powoli tworzy się obraz prezydenta Kaczyńskie ojca narodu, którym nie był i który częściej dzielił społeczeństwo niż je jednoczył. Nie umniejszam jego dokonań w sferze polityki przed jak i po 1989r., ale musimy pamiętać, że fakt tragicznej śmierci nie tworzy z niego lepszego człowieka i polityka niż był nim w rzeczywistości. Rozumiem także chęć upamiętnienia jego osoby, nazwaniem jakiegoś obiektu użyteczności publicznej jego nazwiska. Ale dlaczego stadionu narodowego? Lech Kaczyńskie nie był entuzjastą piłki i sportu w ogóle. Poza tym myślę, że lepszym pomysłem było pośmiertne nadanie prezydntowi honorowego obywatelstwa Warszawy czy nazwanie jego imieniem skweru/parku czy ulicy.

http://www.facebook.com/group.php?gid=111969292166323&ref=nf&v=info

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy obiekt publiczny; ulica, plac może zostać nazwany imieniem jakiejś osoby po 5 latach od jego śmierci. Lotnisko w Gdańsku Rębiechowie zostało nazwane im. Lecha Wałęsy. To może i nazwę stadionu przeforsują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.