Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy imienia Jana Pawła II?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-16 15:30

Nie ma bardziej odpowiedniego patrona dla Stadionu Narodowego, który powstanie w Warszawie niż Jan Paweł II - uważają posłowie PiS Mariusz Błaszczak i Artur Górski. W liście otwartym do ministra sportu posłowie apelują też aby na stadionie znalazła się tablica przypominająca, mszę świętą którą podczas drugiej pielgrzymki do Polski Jan Paweł II odprawił na ówczesnym Stadionie Dziesięciolecia.

Poseł Artur Górski w rozmowie z IAR zaznaczył, chociaż do powstania stadionu jest jeszcze dużo czasu, już teraz można przeprowadzić dyskusję na temat jego patrona. Zdaniem posła PiS fakt, że Jan Paweł II doczekał się wielu pomników oraz ulic swojego imienia świadczy o tym, że Polacy chcą zachować pamięć o pontyfikacie polskiego papieża. Za nadaniem stadionowi imienia Jana Pawła II przemawia też w opinii Artura Górskiego historia Stadionu Dziesięciolecia, na którego fundamentach ma stanąć nowy obiekt. Tu przed 25 laty Jan Paweł II odprawił mszę św. Poza tym Stadion Dziesięciolecia, na którego miejscu stanie nowy obiekt powstał z nasiąkniętych krwią gruzów Warszawy a to przemawia za patronem z obszaru pewnej duchowości - powiedział Artur Górski.

Poseł PiS nie obawia się też nie licującego z imieniem patrona zachowania kibiców którzy obserwować będą rozgrywane na nowym stadionie mecze. Artur Górski ma nadzieję, że patronat polskiego papieża pozytywnie wpłynie na ich zachowanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Poseł PiS nie obawia się też nie licującego z imieniem patrona zachowania kibiców którzy obserwować będą rozgrywane na nowym stadionie mecze. Artur Górski ma nadzieję, że patronat polskiego papieża pozytywnie wpłynie na ich zachowanie." Teoria... kibice jednali się tuż po śmierci JP II, ale na krótko; pamiętam jak fani dwóch klubów w Tarnowie skandowali - "Nie ma większego od Jana Pawła II". No i co z tego, skoro sielanka nie trwała długo. Nie wiem skąd się bierze dziwny zwyczaj, by wszystkiemu nadawać imię zmarłego papieża..., wszędzie stawiać pomniki z brązu, które sporo kosztują, a biedni dalej są biednymi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.