Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy jednak na błoniach Stadionu Dziesięciolecia?

Budowa Stadionu Narodowego na błoniach stadionu X-lecia to nasz plan A - powiedział w Radiu TOK FM Mirosław Drzewiecki, kandydat Platformy Obywatelskiej na ministra sportu.

Mirosław Drzewiecki / Fot. PAPTo całkowita zmiana taktyki w Platformie. Przez kilka dni Drzewiecki i Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie postulowali zmianę lokalizacji Stadionu Narodowego.

Wczoraj warszawski ratusz przedstawił pięć propozycji nowej lokalizacji narodowej areny piłkarskiej.

Dziś Drzewiecki powiedział jednak że, obecna lokalizacja Stadionu Narodowego na błoniach Stadionu X - lecia to dobry pomysł. - To miejsce jest nieźle skomunkowane, ten teren jest piękny wielki i ma sportowe tradycje - mówi polityk PO.

Drzewiecki zapowiada audyt w ministerstwie, gdy tylko nowa ekipa zacznie rządzić w ministerstwie sportu. - Jeżeli byłaby sytuacja taka, że wszyscy zostaliśmy wprowadzeni w błąd i zaniechanie rządu doprowadziło do tego, że jest to niemożliwe do wykonania, to wtedy trzeba szukać planu B - mówił polityk PO.

Jakie są pomysły na plan B? Platforma dysponuje co najmniej dwoma rozwiązaniami. Pierwszy - Stadion Narodowy na jednym z miejsc proponowanych przez warszawski ratusz. Drugi i zarazem najmniej optymistyczny wariant to taki, że Warszawa traci mecz otwarcia, a mecze grupowe w ramach mistrzostw odbywają się na rozbudowanym stadionie Legii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.