Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy kusi najemców lokali. Co ma do zaoferowania?

Loża VIP, sala konferencyjna, a może kaplica wielowyznaniowa? W październiku Narodowe Centrum Sportu ogłosi cennik wynajmu lokali na Stadionie Narodowym w Warszawie. Co będzie można wynająć na Narodowym?

 / Fot. Mateusz Włodarczyk, CC 3.0 / wikipediaZarówno firmy, jak i osoby prywatne będą mogły wynająć lokale wchodzące w kompleks obiektów Stadionu Narodowego w Warszawie - czytamy w Bloomberg Businessweek (Nr 01, 19 września - 2 października 2011).

Narodowe Centrum Sportu ogłosi w październiku cennik, a miesiąc później nastąpi oficjalne zakończenie budowy. Prawdopodobnie jeszcze w roku 2011 poznamy firmy, które będą odpowiedzialne za wyposażenie i obsługę stadionu.

Co ma do zaoferowania Narodowy?


Boisko - pod murawą znajdują się parkingi: 2 piętra z łącznie 1300 miejscami parkingowymi. Na terenie całego obiektu jest ich prawie 1800. Po zabezpieczeniu murawy, na płytę będą mogły wjechać ciężarówki o wadze 60 ton. Wymiary boiska to 105x68 m.

Ekrany - cztery telebimy, o wymiarach 6x9 m, zainstalowano przy iglicy głównej stadionu. Można je ustawiać w dowolnej pozycji, a nawet opuścić do poziomu murawy. Oprócz telebimów, stadion dysponuje 42-calowymi ekranami LCD. Jest ich 254 sztuki.

Dach - w jego konstrukcji znajdują się stalowe liny o długości 71 km (to więcej niż 4-krotna długość lin kolejki na Kasprowy Wierch). Ważą 1200 ton. Dach, wraz z jego rozsuwaną częścią, zajmuje powierzchnię 4 ha. Osłania zarówno trybuny, jak i płytę boiska. Proces otwierania i zamykania dachu trwa ok. 20 minut.

Loże VIP - na stadionie jest 69 lóż. Prowadzi do nich osobne wejście. Większość lóż VIP posiada 12 komfortowych miejsc, osadzonych bezpośrednio na trybunie, co gwarantuje doskonały widok na murawę.

Bramki stadionowe - wzdłuż linii elewacji obiektu znajdują się, równomiernie rozlokowane, 152 przejścia. Bramki posiadają czytniki wieloformatowe - odczytują zbliżeniowe bilety elektroniczne, kody kreskowe z telefonów komórkowych, a także - zakupione przez internet - bilety drukowane.

Restauracje - obiekt dysponuje czterema lokalami tego typu. Jeden z nich ma wyjątkowo ekskluzywny charakter. Sala o powierzchni 1300 metrów kwadratowych, znajduje się na wysokości 40m. Z restauracyjnych okien można podziwiać Wisłę i Stare Miasto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cenna uwaga Panie Witoldzie. Dziękuję za uzupełnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tuskowi kłamcy udają przed wyborami aniołki i zapominają o pewnym drobiazgu. Dwa dni temu otrzymałem promocyjny numer Bloomberg Businessweek i również zwróciłem uwagę na ten artykuł. W związku z tym, że wcześniej interesowałem się kosztami budowy stadionu narodowego byłem mile zaskoczony niższą kwotą od planowanej jeszcze w kwietniu tego roku. Ale tylko do momentu zabawy z kalkulatorem:( Ceny są netto!!!! Nie zawierają podatku VAT...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.