Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy ma swój teatr. Od 5 grudnia działa Teatr XL

Stadion Narodowy i Teatr XL wspólnymi siłami stworzyli pierwszy w Polsce teatr na arenie sportowej. O nawiązaniu współpracy zdecydowały wspólne cechy: międzynarodowość, wielokulturowość i pomysłowość. Teatr XL , zgodnie z przyjętą zasadą, ma przynosić rozrywkę, ale mówić też o rzeczach ważnych. Prowokować do śmiechu, ale i do poważnych rozmów.

 / Fot. fot. Artur Malinowski/(CC BY 2.0)/flickr"Stadion Narodowy był już miejscem zmagań największych piłkarskich miast, zawodów lekkoatletycznych, boiskiem MŚ w siatkówce, wielkim windsurfingowym basenem oraz dakarską pustynią. Tymi słowami w ostatnim czasie wspomina się Koronę Stolicy. Nie kończąc na wydarzeniach o charakterze sportowym czy muzycznym postanowiliśmy dołączyć do warszawskich miejsc kultury. Jako pierwsza arena sportowa na świecie Stadion Narodowy będzie miał swój własny Teatr" - czytamy na stronie Teatru XL.

Skąd nazwa? Jak przekonują organizatorzy: "Teatr XL...bo nazwa Teatr Wielki jest już zajęta. Dziś nie dość, że Wielki, to jeszcze Narodowy".

Zobacz także: Chcesz zostać Harrym Potterem? To możliwe. W zamku Czocha na Dolnym Śląsku powstała szkoła magii i czarodziejstwa

 / Fot. youtube/screenTeatr XL – to prężnie rozwijająca się instytucja, która powstała w 2012 roku przy Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt. Powołali go do życia młodzi absolwenci szkoły aktorskiej, do których bardzo szybko dołączyli wybitni aktorzy starszego pokolenia jak np. Miriam Aleksandrowicz. Na scenie zobaczymy takich aktorów jak: Diana Karamon, Magdalena Łoś, Dorota Chwedorowicz, Sandra Stencel, Izabela Górska, Grzegorz Jarek, Jan Wojtyński, Patryk Pawlak.

Spektakle odbywają się nie tylko na scenie, aktorzy wychodzą ze sztuką także do publiczności, co pozwala zbudować niezapomniany klimat.

Pierwszy spektakl już się odbył. 5 grudnia wystawiono sztukę "Lekarz mimo woli" w reżyserii Sergei'a Timofeeva. W repertuarze jeszcze: "Panny Dworskie", "Zalajkuj mi życie", "Psychoterapia" i "Baśń o rycerzu bez konia".

Szczegóły znajdziecie na: teatrxl.com

Bilety są dostępne w sprzedaży poprzez stronę internetową Teatru XL, na której możemy dokonać zakupu lub rezerwacji. Bilety w cenie od 30 do 60 zł.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.