Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy opóźniony, ale zarząd premie dostał

Mimo opóźnień na budowie Stadionu Narodowego wynagrodzenie członków zarządu Narodowego Centrum Sportu w ciągu trzech lat wzrosło prawie trzykrotnie - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Oprócz tego przyznano im jeszcze "trzynastki".

Stadion Narodowy w Warszawie - fotografia ilustrująca / Fot. Wistula, GNU Free Documentation License, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:1042011_DSC0172.JPGW rozmowie z gazetą rzecznik resortu sportu Jacek Karpiński mówi, że w okresie w którym zostały przyznane premie, inwestycja była realizowana zgodnie z harmonogramem. Jednak już wtedy występowały problemy z projektami wykonawczymi instalacji elektrycznych czy murawy.

Co ciekawe, trzynaste pensje są wypłacane zarządowi spółki niezależnie od opóźnień. - W aktualnie obowiązujących kontraktach nie ma klauzuli, od której zależy wypłacenie dodatkowego wynagrodzenia - wyjaśnia Daria Kulińska, rzeczniczka spółki.

- Prezes zarządu NCS otrzymał w 2010 r. dodatkowe wynagrodzenie roczne w wysokości dwukrotnego zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego. Pozostali członkowie zarządu w latach 2009 – 2010 otrzymali dodatkowe wynagrodzenie roczne w wysokości jednego zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego - tłumaczy Karpiński.

Z raportu NIK wynika, że w 2008 r. zarząd spółki zarobił 377 tys. zł, rok później już 682 tys. zł, a w 2010 r. już ponad 1 mln zł. Oznacza to wzrost wynagrodzeń w ciągu trzech lat o 260 proc.

Zobacz także: Nowe spojrzenie na Stadion Narodowy

źródło:dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

gajowy
  • gajowy
  • 11.06.2011 09:08

klasyka w tym kraju, co robić. słyszałem też o prezesie jednego portu lotniczego, którego pas startowy to kartoflisko jeszcze ale volvo już sobie zamówił i to full opcję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
maxflow
  • maxflow
  • 10.06.2011 19:12

to jakiś obłęd :(
nigdy więcej PiSiorów i POpaprańców

Komentarz został ukrytyrozwiń
cichy
  • cichy
  • 10.06.2011 14:15

jeżeli to prawda to znaczy że politycy znowu znaleźli dziurę przez którą można wyprowadzać nasze pieniądze z budżetu. Bo głosować to trzeba odpowiedzialnie moi panowie i panie

Komentarz został ukrytyrozwiń
grześgrzesiek
  • grześgrzesiek
  • 10.06.2011 14:06

no i co im zrobicie?wzięli teraz wezmą i pózniej nawet jak stadion nie zostanie oddany!!!komuś musi sie żyć lepiej mieli to zagwarantowane,słowa premiera nie mogą ot tak sobie być powiedziane!!!!!!!!!!!poniatno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bulwersujące! 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.