Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy wciąż bez murawy

Generalny wykonawca Stadionu Narodowego powinien zakończyć prace przy budowie stadionu już we wtorek 29 listopada. Arena wciąż czeka na odbiory techniczne. Na stadionie brakuje jednak najważniejszego elementu, czyli murawy.

Stadion Narodowy w Warszawie wciąż czeka na murawę / Fot. Przemysław Jahr/własność publicznaWykonawca stadionu brak murawy tłumaczy problemami ze zmianą projektu. Narodowe Centrum Sportu w maju tego roku zamiast tradycyjnej, modułowej nawierzchni, zażądało od wykonawcy murawy paletowej. Zmiana murawy wiązała się z większymi kosztami. Tradycyjna nawierzchnia to koszt 5 milionów złotych, za murawę paletową trzeba było zapłacić 25 milionów. Operator stadionu tłumaczył, że tradycyjna murawa modułowa mogłaby mieć taki sam problem z rośnięciem, jak ta na poznańskim stadionie. Na Stadionie Narodowym chodziło głównie o problem z odpowiednim naświetleniem murawy. Stąd decyzja o zainwestowaniu w droższe podłoże. Zamieszanie ze zmianą projektu murawy spowodowało wydłużenie prac na Narodowym.

Zobacz czym kusi najemców Stadion Narodowy

Na Stadionie Narodowym wciąż trwają prace, przygotowujące do działania system podgrzewania i nawadniania murawy. Przewidywany termin całkowitego oddania murawy to początek 2012 roku. Planuje się, że nawierzchnia zostanie oddana do użytku przed przewidywanym na 11 lutego meczem Legia Warszawa kontra Wisła Kraków. Oprócz typowo sportowych powierzchni na stadionie jest jeszcze około 40 tysięcy metrów kwadratowych pod wynajem. Wykonawca Stadionu Narodowego odda je w stanie deweloperskim. Prace przy wykończaniu i wyposażaniu wnętrz potrwają jeszcze wiele miesięcy. Aktualny koszt budowy Stadionu Narodowego to 2 mld złotych.

Źródło: tvnwarszawa.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.