Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy zablokowany na Euro?

Jeśli Narodowe Centrum Sportu do piątku nie da gwarancji wypłaty należności podwykonawcom Stadionu Narodowego, dojdzie do blokady.

 / Fot. Przemysław JahrWygląda na to, że cierpliwość firm budowlanych, które jako podwykonawcy wspierały budowę Stadionu Narodowego w Warszawie, dobiegła końca. Prawie 40 firm zapowiedziało blokadę stadionu podczas meczów Euro 2012 w związku z brakiem uregulowania należności przez zleceniodawcę. Budowlańcy chcą zastawić stadion samochodami. Według "Rzeczpospolitej" na miejscu może pojawić się nawet 6 tysięcy protestujących.

Żądania budowlańców są proste. Oczekują, że prezes Narodowego Centrum Sportu wystawi im na piśmie gwarancję wypłaty pieniędzy. Jeśli tak się stanie, akcja protestacyjna zostanie odwołana. Podwykonawcy tłumaczą swoją desperację brakiem innego wyjścia. - Mamy dość wymiany pism z generalnym wykonawcą i inwestorem. Zapewnień, że pieniądze zostaną nam wypłacone. Słyszymy to od miesięcy – mówi cytowany przez rp jeden z podwykonawców. Chodzi tutaj o kwotę 100 milionów złotych.

Podwykonawcy Stadionu Narodowego to już kolejna grupa po związkowcach z „Solidarności” i członkach Prawa i Sprawiedliwości, która zapowiada strajki podczas Euro. PiS się z nich wycofał, czy budowlańcy „narodowego” dotrzymają słowa?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.