Facebook Google+ Twitter

Stadion Narodowy zamieni się w antyczne Pompeje sprzed wybuchu Wezuwiusza

9 kwietnia na Stadionie Narodowym zostanie otwarta ciekawa wystawa. Będzie to rekonstrukcja antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Na pokaz złoży się 70 instalacji multimedialnych na ponad 2 tys. metrów kwadratowych.

 / Fot. MAV/materiały organizatoraWarszawska ekspozycja to przeszło 2 tysiące metrów kwadratowych z 24 specjalnie zaaranżowanymi salami oraz 70 instalacjami multimedialnymi, wizualnymi i sensorycznymi. Wezuwiusz nie tylko zagrzmi ale i przemówi głosem Piotra Fronczewskiego. Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów przeprowadzi nas od wnętrza krateru, poprzez gromadzącą się magmę do samej erupcji wulkanu. Ta efektowna projekcja w technologii 4D jest punktem kulminacyjnym ekspozycji.

 / Fot. MAV/materiały organizatoraŻycie w cieniu wulkanu to ekspozycja totalnie innowacyjna oparta na najnowszych technologiach wizualnych i sensorycznych. Wystawa jest niezwykłą rekonstrukcją antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Fascynująca historia z pogranicza archeologii i architektury przełożona na język oprogramowania i trójwymiarowej grafiki komputerowej. Od 9 kwietnia do 18 października 2015 roku dostępna dla zwiedzających w powierzchniach wystawowych Stadionu Narodowego.

Czytaj także: Amerykanie stworzyli komputer mniejszy od ziarnka ryżu


Przy tworzeniu wystawy zostały wykorzystane wszystkie dostępne, najnowocześniejsze technologie: rekonstrukcje 3D i 4D, tak jak w przypadku prezentacji wybuchu wulkanu, ponadto efekty multisensoryczne, cyfrowe projekcje przestrzenne, zsynchronizowane multimedialnie pulpity ciekłokrystaliczne, hologramy oraz trójwymiarowe miraże. Odtworzono detal po detalu. Powstały Pompeje w nowym wymiarze. Widz poprzez zmysły wzroku, słuchu i dotyku doświadcza atmosfery życia w Pompejach sprzed prawie 2 tysięcy lat.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.