Facebook Google+ Twitter

Stadion w Zabrzu - tani, ale na światowym poziomie

We wtorek odbyła się konferencja prasowa, poświęcona budowie nowego stadionu w Zabrzu. Jej organizatorem była spółka "Stadion w Zabrzu". W trakcie konferencji omówiono kwestie związane z terenami pod inwestycje wokół stadionu.

W konferencji udział wzięli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, wiceprezydent Krzysztof Lewandowski, prezes spółki "Stadion w Zabrzu" Tadeusz Dębicki, główny projektant stadionu Marek Szcześniak oraz specjalista z zakresu Funduszy Unii Europejskiej Władysław Wróbel.

W początkowych założeniach budowa stadionu miała składać się z trzech etapów. Jednak po zmianie przepisów UEFA, dotyczących miejsc parkingowych dla autobusów, projekt skrócił się do dwóch etapów. Miejsce, które do tej pory przeznaczone było na wspomniane parkingi (byłe kąpielisko), stanie się terenem inwestycyjnym. I etap modernizacji (trwa obecnie) zakończy się w kwietniu 2013 roku, a drugi rok później.

Zadowolony z przebiegu dotychczasowych prac, a także potencjału, jaki daje nowy stadion i tereny wokół niego jest główny projektant nowego stadionu, Marek Szcześniak. - Dla mnie, jako warszawiaka, działka, na której stoi stadion i tereny sąsiadujące, jest fantastyczna, ma niepowtarzalne otoczenie. Wielkim arcydziełem architektury modernistycznej jest kościół św. Józefa. Naszym celem było odpowiednie wkomponowanie stadionu w otoczenie i jego uporządkowanie. Obiekt powinien współgrać z przestrzenią miasta i dzielnicy - przekonuje Szcześniak.

Ponadto podkreślił, że projekt został wykonany po analizie projektów stadionów budowanych wcześniej (również z myślą o Euro) i powinien uchronić głównego inwestora przed różnymi pułapkami zarówno w trakcie budowy, jak i późniejszego użytkowania obiektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.