Facebook Google+ Twitter

Stadiony zamknięte - Panie Tusk co dalej?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-20 20:08

Po zamieszkach kibiców po finałowym meczu Pucharu Polski w Bydgoszczy pozamykano stadiony w Poznaniu i Warszawie. Następnie zakazano wejścia na mecze kibicom piłkarskim z Wrocławia, Lubina i Łodzi. Wreszcie zabroniono kibicom piłkarskim wszystkich klas rozgrywkowych, jeżdżenia na mecze wyjazdowe swoich drużyn. Poniżej prezentujemy oświadczenie kibiców żużlowych z całej Polski wspierających swoich piłkarskich kolegów.

Poniżej prezentujemy wspólne oświadczenie kibiców żużlowych z całej Polski odnoszące się do trwającej w ostatnich tygodniach medialnej i rządowej nagonki na kibiców.

NIEZALEŻNIE OD DYSCYPLINY, RAZEM WALCZYMY!

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported W ostatnim czasie, a dokładniej po meczu Pucharu Polski w Bydgoszczy, możemy zaobserwować zdecydowane nasilenie ataków na środowisko kibicowskie w Polsce. Atakom tym, pośród wielu nadużyć i kłamstw w mediach, towarzyszy stosowanie przez Rząd odpowiedzialności zbiorowej. Nagonka na kibiców spowodowana jest tylko i wyłącznie otwartą krytyką Rządu, trwającą na stadionach od wielu miesięcy. Z powodu nieudolności służb bezpieczeństwa i braku pomysłów na rozwiązanie sytuacji, zamknięto nowe, wybudowane za setki milionów publicznych złotych, najbezpieczniejsze stadiony w Polsce – w Poznaniu i Warszawie. Następnie zakazano wejścia na mecze kibicom piłkarskim z Wrocławia, Lubina i Łodzi, przez co wielu kibiców, często całych rodzin, po raz pierwszy od lat opuściło mecze swoich drużyn. Wreszcie zakazano kibicom piłkarskim wszystkich klas rozgrywkowych jeżdżenia na mecze wyjazdowe swoich drużyn.

Rząd Platformy Obywatelskiej z premierem Donaldem Tuskiem na czele, a także politycy wszystkich innych partii politycznych zasiadających w Sejmie RP, nie potrafiąc poradzić sobie z przeprowadzeniem reform, z problemem bezrobocia, wysokich cen, nierównych dróg, braku autostrad itp. nakładają coraz to nowe zobowiązania na obywateli. Jazda prywatnym samochodem powoli staje się luksusem, a w miastach zwiększane są czynsze za mieszkania komunalne. Ludziom żyje się coraz gorzej (drożej!), a „języka debaty publicznej” polityków powstydziłby się w swoim miejscu pracy każdy kibic, przychodzący na mecze jakiejkolwiek drużyny, w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej. Kibic, który wobec złej sytuacji w kraju stał się „czarną owcą”, a co za tym idzie „kozłem ofiarnym”.

Czy problem ten dotyczy tylko kibiców piłkarskich? Nie! Ostatnio zakazy dotknęły również kibiców innych dyscyplin, w tym także żużla! Za siedzenie na płocie i intonowanie przyśpiewek, które olbrzymia większość ludzi na stadionie uważa za nieodzowną część widowiska sportowego, kibicowi grozi zakaz stadionowy, grzywna, a nawet więzienie. Członka Grupy Ultras, przygotowującego barwną oprawę cieszącą oko zarówno na żywo, jak i w wielu galeriach meczowych, porównuje się do bandyty demolującego miasto i bijącego niewinne osoby. Czy naprawdę my, kibice żużlowi chcemy oglądać mecz bez zorganizowanego dopingu i barwnej oprawy? Czy po tym jak Główna Komisja Sportu Żużlowego, mimo gorącego sprzeciwu i zawodników i kibiców, wprowadziła tłumiki brzmiące jak zdezelowana kosiarka do trawy, damy sobą pomiatać i zgodzimy się na wszystko co wymyślą panowie w garniturach?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ela
  • ela
  • 23.05.2011 18:31

KONIEC ŚWIATA !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Miki
  • Miki
  • 20.05.2011 20:29

Tusk, trzeba dziada odsunąć od władzy, to jest chory człowiek, to co ten pan wyprawia ...czy to już hitleryzm, czy stalinizm? Nie wiem, ale to jest może jakaś inna choroba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.