Facebook Google+ Twitter

Stadlerowski "?" w Galerii Świętojańskiej

Gdański Zieleniak w czwartkowy wieczór nie bez przyczyny zamienił się w wielki znak zapytania. To zapowiedź instalacji Roberta Stadlera pt."?", prezentowanej w kościele św. Jana.

Dokładnie o godzinie 17.30 w czwartek, w centrum Gdańska na budynku słynnego Zieleniaka pojawił się znak zapytania. Przechodnie z niedowierzaniem spoglądali na szereg świateł przebłyskujących z okien. Najemcy gabinetów, pokoi i biur w tym budynku już od dłuższego czasu wiedzieli, które pokoje w tę wyjątkową noc powinny zostać oświetlone.

Gdański Zieleniak / Fot. Monika RadkiewiczZnak zapytania, który umieszczony został wczorajszego wieczora na budynku ma być zaproszeniem na organizowany w kościele św. Jana projekt "Galeria Świętojańska". Akcja zapowiada instalację austriackiego artysty Roberta Stadlera pt. "?", którą będzie można obejrzeć w kościele św. Jana w piątek 13 marca, o godz. 20."?" jako zapowiedz wystawy / Fot. Monika Radkiewicz

Wystawa w kościele św. Jana jest ostatnim wydarzeniem w tym miejscu, gdyż świątynia zostanie zamknięta na dwa lata. W tym czasie czeka ją kapitalny remont. Nie wiadomo jeszcze czy przekształci się w typową świątynię i miejsce spotkań religijnych, czy zamieniona zostanie w miejsce spotkań kulturalnych, tak jak było to do tej pory.

Znak zapytania na budynku gdańskiego Zieleniaka oglądać można było do piątku, do godz. 6.00. Na jesień Nadbałtyckie Centrum Kultury zapowiada kolejne wizualizacje gdańskich artystów, m.in. Doroty Walentynowicz i Dominika Lejmana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.