Facebook Google+ Twitter

Stalin blokował zamachy na Hitlera

Śmierć Hitlera groziła przedwczesnym pokojem, ponieważ następca Fuhrera mógłby rozpocząć pokojowe mediacje z USA i UK. Poinformował Reuters.

Hitler i Baron Mannerheim (June 1942) http://en.wikipedia.org/wiki/File:Hitler_Mannerheim.png / Fot. NieZnany"Plan zabicia Hitlera w jego bunkrze był w drodze, gdy nagle Stalin zablokował akcję w 1943, ponieważ obawiał się, że współpracownicy Hitlera zdecydują się wynegocjować warunki pokoju z Wielką Brytanią i USA" - powiedział Kulikov, według rosyjskiej agencji RIA.

W 1944 Rosjanie ponownie planowali zabić Hitlera. Było to możliwe ponieważ potencjalny zabójca zdobył zaufania przywódcy Trzeciej Rzeszy. "Szczegółowy plan zabójstwa został przygotowany, jednak Stalin ponownie odwołał rozkaz" - poinformował Kulikov. Hitler popełnił samobójstwo 30 kwietnia 1945, gdy Rosjanie zbliżali się do Berlina.

Kulikov był ministrem spraw wewnętrznych w latach 1995-1998 pod rządami prezydenta Jelcyna.
Poinformował także, że Klub Rosyjskich Leaderów, którego on jest przewodniczącym, opublikuje detale prób zabójstwa w nadchodzącej książce o Drugiej Wojnie Światowej.

uk.reuters.comWybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Drodzy Panowie, my to wiemy, jednak jest wielu ludzi, którzy uważają, że wojna to coś więcej niż polityczno-gospodarcze gry dużych chłopców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego to robił? Z pewnością miał w tym jakiś niebanalny interes. Dużo już wiemy o kulisach wojen światowych, ale jeszcze więcej jest utajnione i dobrze pilnowane. Następne pokolenia , jeśli będą zainteresowane z pewnością czegoś więcej się dowiedzą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Churchill też odwołał próbę zabójstwa Hitlera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wynikało z chłodnej kalkulacji. Jeden drugiego wart.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.