Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2495 miejsce

Stalking. Jak doprowadzić kogoś do szaleństwa telefonicznym nękaniem

Kobieta odbiera setki obraźliwych sms-ów i połączeń, ktoś podszywa się pod jej numer i nocami nęka jej rodzinę i znajomych. Aż trudno uwierzyć, bo jeśli opis tej sytuacji jest prawdziwy, okazuje się, że bezkarnie można komuś zatruć życie.

 / Fot. http://docs.google.com/View?id=dgg2hhpx_7dzgnvnd4Pod tym adresem znajduje się opis gehenny, jaką przechodzi posiadaczka telefonu. Pisze też, że jak się jej udało dowiedzieć, ten sam sprawca nęka w podobny sposób 200 innych osób. Grozi im, podszywa się pod nich, wydzwania, wkleja ich numery na seks-czaty, podaje w seksofertach...

Jak to się zaczęło?

- 19 kwietnia o godzinie 23.20 zadzwonił do mnie po raz pierwszy telefon - numer zastrzeżony, po kilku razach odebrałam. Usłyszałam tylko ciężki oddech plus wypowiedziane „kocham cię” i mężczyzna się rozłączył. Po chwili zaczął wydzwaniać dalej. Po kolejnych nieodebranych około 10 połączeniach znowu odebrałam. Odezwał się mężczyzna mówiący z wyraźnie niemieckim akcentem. Powtarzał co chwilę „kocham cię” „podobasz mi się”. Pytałam kim jest, jak ma na imię – nie dostałam odpowiedzi i poprosiłam żeby więcej do mnie nie dzwonił. Powiedział mi, że mam być dla niego miła i jeśli nie będę uruchomi program komputerowy, który będzie do mnie cały czas dzwonił i nauczy mnie być miłą. Po chwili się rozłączył - wspomina kobieta.

Potem była już prawdziwa lawina. Telefon nie dzwonił tylko wtedy gdy był wyłączony. Kobieta przekonuje, że nękający ją człowiek potrafi podszywać się nawet pod numery policyjnych telefonów. A co robi policja? Ponoć na poważnie zainteresowała się sprawą dopiero po tym, gdy zgłosiła włamanie na jej konto internetowe.

- 10 maja, od momentu włamania się na konto Orange sprawą zajął się Wydział Kryminalny i jest to już przestępstwo. Czy teraz policja zajmie się poważniej cała sprawą? - zastanawia się ofiara.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

J.X
  • J.X
  • 06.09.2010 05:38

prawo*

Komentarz został ukrytyrozwiń
J.X
  • J.X
  • 06.09.2010 05:37

Borykam się z takim problemem już od roku, niestety nikt i nic nie może pomóc.. takie mamy prawy -'radź se sam'.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.06.2010 00:27

Trudno się nie zgodzić z Panią Patrycją. Stalking zaczyna być coraz bardziej popularny, tym samym coraz bardziej męczący. Trudno znaleźć osobę, nie posiadającą wrogów (lub wielbicieli :-)), podobnie jak coraz mniej z nas obywa się bez telefonu komórkowego. Policja zatrudnia niezłych fachowców (w tym wielu byłych hakerów), dla których namierzenie autora podobnych ataków na naszą prywatność i nasz spokój - specjalnej trudności nie stanowi. Trzeba tylko poważniej potraktować przestępstwa czy wykroczenia podobnego rodzaju i wreszcie opracować stosowne przepisy prawne. Policja bowiem zawsze powołać się może na brak paragrafów. Tymczasem ważne powinny być dla niej nie sposoby nękania nas, ale skutki dla psychiki człowieka, odbierającego podobne sms-y i telefony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to jest najgorsze, że nie można w sumie nic z tym zrobić.
Panie Wiesławie, łatwo powiedzieć - gorzej zrobić. Poza tym dlaczego to ja mam się poddać i zmienić numer telefonu, który mam od lat? Powinno się takiego złapać i ukarać.
Nigdy nie ma pewności, że sytuacja się nie powtórzy - jeśli raz zdobył numer, to znajdzie sposób by zdobyć go ponownie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To okropne, po co coś takiego robić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale nie rozsyłać ze starego numeru sms-ów informujących o nowym....

Komentarz został ukrytyrozwiń

zmienić numer trzeba i już.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.