Facebook Google+ Twitter

Stało się! Google Drive już otwarty!

Zgodnie z pojawiającymi się od dłuższego czasu plotkami Google uruchomił właśnie Google Drive - inaczej: Dysk Google. Co ciekawego może zaoferować?

Sonda

Będziesz korzystał(a) z Google Drive?

 / Fot. GoogleJuż od ładnych paru lat można było słyszeć plotki o tym, że internetowy gigant pracuje nad Google Drive - dyskiem internetowym w chmurze. Po jakimś czasie ten temat ucichł.

Jednakże już dwa miesiące temu, The Wall Street Journal wieszczył rychły start usługi.

16 kwietnia zaś TechCrunch opublikował zrzuty ekranu aplikacji do obsługi Google Drive dla OS X. Wspomniana aplikacja informowała jednak o nieaktywowaniu Dysku Google na koncie ("Google Drive is not yet enabled for your account.").

Tego samego dnia, TheNextWeb dotarł do sporej ilości informacji o usłudze. Wynikało z nich między innymi, że internetowy dysk Google ma mieć w standardzie 5GB darmowej przestrzeni z możliwością płatnego powiększenia. Usługa miała być dostępna pod adresem drive.google.com. Pojawiały się również pogłoski o przystępnych opłatach za powiększenie pojemności.

Dziś Google Drive oficjalnie wystartował. Jak widać, większego zaskoczenia nie było, gdyż wszystkie, uważane za wiarygodne plotki się sprawdziły.Co ciekawego oferuje Dysk Google?Google na swoim oficjalnym blogu, (również na jego polskiej, regionalnej wersji), wspomina m.in. o rozszerzonym wyszukiwaniu, które pozwala na bardziej zaawansowane przeszukiwanie zgromadzonych zasobów, m.in. używając słów kluczowych i filtrując pliki według typu, właściciela oraz innych cech, a także oferując rozpoznawanie obiektów na obrazach i tekst w zeskanowanych dokumentach.

Koncern tłumaczy to tak:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Żaden monopol nie jest dobry. A my mamy Skydrive, Dropbox i Googledrive. Mam taką nadzieję. I że nie okaże się, że to nas mają.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ślicznotka
  • ślicznotka
  • 26.04.2012 09:12

A ja od kilku lat mam Dropboxa. Wrzucam tylko pliki do folderu nadzorowanego przez Dropboxa, a synchronizacja odbywa się automatycznie.

Wszystkie zmiany i modyfikacje plików od razu są zapisywane w chmurze. Łatwo też udostępniam foldery i konkretne pliki (dokumenty, zdjęcia itd.) wybranym znajomym za pomocą specjalnych linków w mailu lub na komunikatorze. I nie muszą mieć Droboxa ani wiedzieć jak to robię, a działa to jak prywatny serwer FTP ;-)

Mogę również synchonizować pliki na wielu komputerach, a nawet robić to przez przeglądarkę, bez instalowania czegokolwiek na dowolnym kompie czy telefonie. To dobiero fajna sprawa - ściągnąć ulubioną muzę na telefon jadąc np. pociągiem, gdy komputer został w domu ;-)

DROPBOX jest bardzo przyjazny w obsłudze. Na start dostajesz 2 GB, ale możesz za darmo zwiększać swoje miejsce aż do 18 GB! To naprawdę wystarcza :-)

Wypróbuj :-) Wystarczy, że klikniesz w poniższy link, założysz konto i pobierzesz Dropboxa a DOSTANIESZ dodatkowo 500 MB więcej gratis!

http://db.tt/uxRJWFw

Pozdrawiam :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim.
  • anonim.
  • 25.04.2012 18:17

ja ze swoim netem to co najwyżej mogę przesłać ikonki zdjęć a nie zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
smella
  • smella
  • 25.04.2012 14:28

Jeśli ktoś nie chce być szpiegowany przez googla to dobrą alternatywą jest dropbox. Pliki nie mają limitu wielkości, można je wgrywać przez aplikację, przeglądarkę, smartfona. Można łatwo zwiększyć podstawową pojemność dysku. No i pliki na nim są Twoją własnością a nie googla...

Rejestrując się z mojego linku dostajesz na wstępie jeszcze więcej miejsca! http://db.tt/3BAok5hX

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe kiedy ich oskarżą o piractwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.