31895 miejsce

Stało się! MKS Kutno w IV Lidze

MKS Kutno na własnym boisku im. Henryka Reymana, rozegrał mecz przeciwko GKS Ksawerów. Wynik – 2:0 dla Kutnian, co daje im awans do IV Ligi.

Mecz MKS Kutno : GKS Ksawerów / Fot. Piotr Panfil W sobotę został rozegrany najważniejszy mecz pomiędzy MKS Kutno a GKS Ksawerów.

Był to najważniejszy mecz w czternastoletniej historii klubu, dzięki czemu MKS Kutno po zwycięstwie wchodzi do IV Ligi. Kutnianie pokonali w sobotę u siebie na murawie GKS Ksawerów 2:0.

Pierwszą bramkę w 7 minucie dla gospodarzy wbił Michał Rosiał. Piłkarze byli pod wielką presją kibiców, z trybun było słychać wielkie okrzyki radości, aplauz. Wszyscy z niecierpliwością czekali na jeszcze jedną bramkę, ale niestety w pierwszej połowie to się nie stało.

Najwierniejsi Kibice MKS-u Kutno / Fot. Piotr PanfilDrugą połowę rozpoczęli kutnianie, kiedy zaczęli od razu atakować. Niestety goście znakomicie się bronili. Aż w końcu w 79. minucie zaczęło się robić bardzo gorąco na polu karnym przeciwnika, kiedy ponownie piłkę w bramkę skierował celnie Michał Rosiak – to jego druga bramka w tym meczu. Kiedy do końca meczu zostało 10 minut, zaraz po drugiej bramce, kibice wywiesili flagę z napisem „Dziękujemy za awans do 4”. Minutę przed końcem meczu wszyscy fani „żółto-niebieskich ” wstali, po czym sędzia postanowił zagwizdać koniec meczu. W niebo poszły korki od szampanów, kibice dziękowali swoim piłkarzom. Na trybunach słychać było „Mamy IV Ligę”, a parę minut później podziękowania złożył zawodnikom prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Skład MKS Kutno: I.Kamiński, P.Ocetek, R.Puścian, P.Kudelski, T.Karczewski, R,Więcek, M.Jakubowski, Cały skład MKS Kutno uradowany awansem do IV Ligi / Fot. Piotr PanfilM.Jaśkiewicz, A.Grzegorek, S.Płacheta, M.Rosiak, (55' Panek), (65' Łucki), (71' Górczyński)

Bramki: (7 minuta) Michał Rosiak, (79 minuta) Michał Rosiak

***
W piątek w godzinach rannych odbył się również na stadionie im. Henryka Reymana Puchar Polski kobiet - AZS Wrocław : Medyk Konin. Mecz zakończył się zwycięstwem AZS-u 3:1