Facebook Google+ Twitter

Stalowa Wola: HSW zrobi "Raki" dla wojska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-12 20:23

Centrum produkcji wojskowej Huty Stalowa Wola podpisało z resortem obrony kontrakt wart ponad 60 milionów złotych. Zgodnie z umową w najbliższych latach Huta przekaże wojsku moździerze samobieżne "Rak".

Według prezesa Huty Stalowa Wola Krzysztofa Trofiniaka kontrakt z wojskiem pozwoli Hucie na utrzymanie produkcji przez 10-15 lat począwszy od 2013 roku.

Centrum produkcji wojskowej podpisało też umowę z firmą BEA Systems o wspólnej produkcji, promocji i sprzedaży od przyszłego roku bojowych wozów piechoty RG-31. Wozy o podwyższonej odporności na miny mają być produkowane na potrzeby nie tylko polskiej armii, ale również armii innych krajów Europy środkowej i wschodniej.

Podpisaniu umów towarzyszyły ostatnie testy bojowy wyrzutni rakiet WR-40 "Langusta" i moździerza samobieżnego "Rak" w terenie.

W Hucie Stalowa Wola cały czas trwa również produkcja wyrzutni rakiet WR-40 "Langusta", które wcześniej zamówiło polskie wojsko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gośc
  • Gośc
  • 28.01.2011 16:22

HSW jest kierowana bardzo dobrze ,korzyści z tego tytułu będą mieli pracownicy, wojsko i kraj. Życzę sukcesów i powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.