Facebook Google+ Twitter

Stalowa Wola: Pogrzeb kaprala Michała Kołka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-24 15:19

Setki mieszkańców Stalowej Woli przyszły do kościoła Trójcy Przenajświętszej, aby pożegnać tragicznie zmarłego w Afganistanie kaprala Michała Kołka. Żołnierz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich zginął w sobotę w Afganistanie.

W uroczystościach, które odbyły się z wojskowym ceremoniałem, wzięli udział między innymi szef sztabu generalnego Wojska Polskiego generał Franciszek Gągor, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, koledzy żołnierza z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz setki mieszkańców Stalowej Woli.

Mszę świętą celebrował biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski. W homilii, którą wygłosił zaznaczył, że śmierć kaprala Kołka wpisuje się w odwieczną walkę dobra ze złem.

Dodał że Michał Kołek potrafił wypracować w swoich zaledwie 22 latach życia piękny model służby i poświęcania dla ludzi. Ulice wokół kościoła zostały zamknięte, tak aby bez przeszkód można było przeprowadzić ceremonię.

Michał Kołek służył w polsko-ukraińskim batalionie sił pokojowych w Przemyślu, miał 22 lata, był kawalerem. To była jego pierwsza misja, do jej końca zabrakło niespełna pół roku. Pośmiertnie został awansowany do stopnia kaprala.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.