Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25442 miejsce

Stalowa Wola: Powstaje największa w Polsce elektrociepłownia

Stalowa Wola postanowiła postawić na swój rozwój i powstanie tu największy w Polsce blok gazowy do produkcji energii.

Kontrakt, opiewa o niebagatelną sumę, bo wartości netto to aż 1,57 mld złotych. Inwestycja dotyczy budowy największej w Polsce elektrociepłowni gazowej oraz długoterminowego serwisu turbiny gazowej.

Inwestycja rozpocznie się na przełomie 2014, a 2015 roku. Elektrociepłownia jak zapowiada Dariusz Wójcik, specjalista ds. informacji Tauron Wytwarzanie: zostanie oddana do komercyjnej eksploatacji pod koniec II kwartału 2015 roku.

Natomiast minister skarbu Mikołaj Budzanowski zaznaczył, że: Nowy blok w elektrociepłowni wpisuje się w "strategię pełną energii", opartą o trzy podstawowe zasady: wizję, konsekwencję, innowacyjność. Opierając się na tych trzech elementach zmieniamy rzeczywistość energetyczną w Polsce. Oprócz inwestycji w Stalowej Woli, to także budowa gazoportu w Świnoujściu oraz ponad 1000 km gazociągów, które pozwolą nam tworzyć dojrzały i efektywny rynek gazu.

Największą inwestycję wygrała firma Abener, która należy do międzynarodowej grupy Abengoa. W 2011 roku Abengoa osiągnęła wartość sprzedaży na poziomie 7,089 mld euro, natomiast Abener wypracował zysk 857 mln euro, dzięki zdywersyfikowanej działalności w Europie, USA, Azji i Afryce. Abengoa zatrudnia ponad 22 tys. pracowników na całym świecie. 1,4 tys. z nich pracuje w Abener.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

BeDe
  • BeDe
  • 28.04.2012 16:09

>>Inwestycja rozpocznie się na przełomie 2014, a 2015 roku. Elektrociepłownia jak zapowiada Dariusz Wójcik, specjalista ds. informacji Tauron Wytwarzanie: zostanie oddana do komercyjnej eksploatacji pod koniec II kwartału 2015 roku.<<

Ale bujda! 5 lat budowy i jeszcze dwa poślizgu, nie licząc czasu na zdobywanie pozwoleń na budowę i uzgodnień środowiskowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.