Facebook Google+ Twitter

Stalowa Wola. Zniszczono wystawę "Wybierz życie".Wybrali aborcję?

W kraju, w którym toczy się wiele rozmów dotyczących ochrony życia ludzkiego, ktoś nieustannie niszczy wystawy "Wybierz Życie" organizowane przez Fundację Pro - Prawo do Życia.

Organizacja wystaw - aborcja
Aborcja w wielu środowiskach staje się tematem tabu. Wielu, szczególnie młodych ludzi woli nie ujawniać swoich poglądów na ten temat. W przeciwnym razie stanęliby twarzą w twarz z tymi, którzy aborcję popierają. Pomimo debat przeprowadzanych w naszym kraju na temat aborcji, Polakom wciąż nie jest łatwo o tym mówić. O wiele częściej doczytać się możemy refleksji umieszczanych na portalach internetowych, niż rozmów w autobusie, czy tramwaju. Przeciętny Polak wychodzi z założenia, że lepiej tematu nie poruszać i nie wdawać się w tak szerokie zagadnienie jakim jest aborcja.

Konferencje, wykłady, spotkania, podczas których mówi się o aborcji, to jednak skromna część przygotowana dla jednostek szczególnie zainteresowanych tym tematem. Zbyt mało proponuje się zwykłemu mieszkańcowi miasta, który chciałby dowiedzieć się czegoś więcej. Stowarzyszenia, fundacje, organizacje - to właśnie one najczęściej próbują opinii publicznej przedstawić informacje na temat ochrony życia poczętego. Bardzo często spotykają się z odrzuceniem. Pierwszą barierę na swojej drodze spotykają już na etapie organizacji swoich działań. Są to rozmowy z firmami, instytucjami, władzami, organizatorami spotkań, którzy niewygodne tematy wolą pozostawić nieco w cieniu podejmowanych działań. "Sporym problemem staje się więc zorganizowanie wystawy, która stanie w centrum miasta, a która uświadomi mieszkańców czym tak naprawdę jest aborcja" - przedstawia swoje działania Przemek.
Zniszczona wystawa / Fot. http://w3.stopaborcji.pl/
Kiedy już wszystkie problemy organizacyjne zostaną rozwiązane, pozostaje jeszcze kwestia organizacji całości przedsięwzięcia. Doświadczenie wielu lat pokazuje, że w bardzo różny sposób przyjmowane są tego typu zagadnienia. Niektórzy poprzestają na rozmowach, debatach, inni postanawiają dokonać czynnego ataku na dzieła organizatorów - tak jak dzieje się notorycznie w przypadku wystawy "Wybierz życie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.08.2010 15:48

Jeśli masz wątpliwości czy aborcja jest zabójstwem to zastanów się czy mogłobyś przeczytać ten tekst gdyby mamusia pozbyła się Ciebie z swego wnętrza nazywając to aborcją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.08.2010 15:42

Aborcja czyli zabijanie osób żyjących to zbrodnia przeciwko ludzkości. Aborcja jak i każdy inny sposób zabijania osób żywych jest zabroniona przez prawo Polskie i międzynarodowe.

Ustawodawca w Artykule 38 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej nałożył na naród Polski obowiązek ochrony życia, który powinien być opisany w Ustawach niższego rzędu:

Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.