Facebook Google+ Twitter

Stambuł. Bazar egipski, tu mieszają się kolory, zapachy i smaki (zdjęcia)

Bazar egipski jest jednym z najstarszych bazarów w Stambule. Usytuowany na nabrzeżu Eminönü, przy wjeździe na Most Galata. Nazwa bazaru pochodzi z czasów osmańskich, kiedy to na tym bazarze handlowano przyprawami przywożonymi z Egiptu.

1 z 25 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W dawnych czasach, sprowadzano z Egiptu do Turcji zboża, przyprawy, pachnidła. Towary te były przywożone drogą morską do Stambułu, dawnego Konstantynopola a następnie sprzedawane na bazarze a dochody z niego służyły finansowaniu budowanego Nowego Meczetu.
W dawnych czasach, sprowadzano z Egiptu do Turcji zboża, przyprawy, pachnidła. Towary te były przywożone drogą morską do Stambułu, dawnego Konstantynopola a następnie sprzedawane na bazarze a dochody z niego służyły finansowaniu budowanego Nowego Meczetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Basiu, tu nie pokazuję plecaka i włosów, tylko tłok panujący na bazarze. No cóż każdy widzi to co chce. Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

na zdjęciu drugim ładny plecak, no włosy kobiet bez chust.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Janina. Bazar Egipski czynny jest codziennie oprócz niedzieli, w godzinach od 8.30 rano do 18.30 wieczorem. Nikt nie musi niczego zwijać, najwyżej przykrywa się stoiska folią czy też innym materiałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo malarski temat na fotorelację. Aż miło popatrzeć. Ciekawi mnie czy to bazar całodobowy, czy (strach pomyśleć) sprzedawcy zwijają swoje stragany wieczorem i raniutko usypują te kolorowe stożki od nowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Wiesław Adamik. Dziękuję za komentarze :) Stambuł jest malowniczy, różnorodny, niesamowity to wyjątkowe miejsce na styku Europy i Azji. Wspaniałego stulecia akurat nie oglądam, ale uważam, że historia Turcji jest fascynująca.
Mieszkam w Niemczech i tu mamy blisko 2 miliony Turków, tak więc wypada mnie poznać bliżej ten kraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Filmy te a także film dokumentalny o pracy dworca autobusowego w Istambule największego w Europie "Galileo" na pewno jeszcze powtorzy

Komentarz został ukrytyrozwiń

W kanałach telewizji Galileo i Focus "zalew" materialów o Turcji. Widziałem w nich film o hodowli fig oraz o tureckim weselu w Niemczech. W TVP 1 która emituje z powodzeniem serial Wspaniale Stulecie jest tylko reklama wyjazdow turystycznych do ...Tunezji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.