Facebook Google+ Twitter

Stan 5-latka z Gostynia wciąż bardzo trudny. Będzie kolejna operacja

Przed kilkunastoma dniami 5-letni chłopiec poniósł ciężkie obrażenia w wypadku drogowym. Jego stan wymagał natychmiastowej pomocy specjalistów medycznych. Konieczny był transport LPR do kliniki w Poznaniu, ale dyrektor transportu odmówił usługi. Chłopiec jest ciągle w ciężkim stanie.

Creative Commons Attribution 3.0 Unported license. / Fot. Lukas skywalkerGłośna blisko dwa tygodnie sprawa 5-letniego chłopca z Gostynia, któremu po wypadku drogowym, mimo ciężkich obrażeń ciała, odmówiono transportu lotniczego do kliniki w Poznaniu, nadal ma swój silny rezonans. Według portalu rmf24.pl jeszcze dziś, w poznańskim szpitalu, chłopiec ma być kolejny raz operowany. Lekarze są bardzo zaniepokojeni stanem jego zdrowia. Dziecko ma rozległe uszkodzenia organizmu.

Lekarze określają stan chłopca jako ciężki, "stabilny, ale wymagający operacji" - powiedziała dziennikarzom zastępca dyrektora do spraw medycznych Szpitala Klinicznego nr 5 w Poznaniu. Dlatego podjęto decyzję, że chłopiec znów trafi na stół operacyjny. Chłopiec stale jest podłączony do respiratora, kolejny raz będzie miał operowany brzuch, gdyż lekarze niepokoją się jego stanem. Ma rozległe i silne uszkodzenia wewnętrzne.

Sprawę transportu chłopca do szpitala wciąż badają: prokuratura w Gostyniu, Rzecznik Praw Pacjenta, NFZ i minister zdrowia. Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) tłumaczy, że transport rannego 5-latka z Gostynia – ze względu na rygory obowiązujących przepisów - nie był możliwy. Prokuratura zbierana cały czas dokumentację i dowody mogące świadczyć o ewentualnych zaniedbaniach ze strony LPR. Za narażenie życia lub zdrowia, zgodnie z przepisami kodeksu, grozi kara do trzech lat więzienia.

W związku ze sprawą transportu rannego chłopca, zajął się jej badaniem minister zdrowia. Przed tygodniem wystąpił do wojewody wielkopolskiego o "niezwłoczne dokonanie kontroli prawidłowości całości postępowania dotyczącego rannego dziecka" – czytamy w serwisie rmf24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.