Facebook Google+ Twitter

Stan lekarza rannego w katastrofie śmigłowca jest stabilny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-17 19:55

W wypadku śmigłowca w Jarostowie koło Środy Śląskiej zginęli pilot i pielęgniarz. Ciężko ranny lekarz trafił do szpitala wojskowego we Wrocławiu. Jego stan po operacji ortopedycznej jest stabilny. Odniósł obrażenia głowy, klatki piersiowej oraz kończyn.

Śmigłowiec leciał na wezwanie do ciężarnej kobiety, rannej w karambolu, do jakiego doszło rano na autostradzie A4 Wrocław-Legnica. W okolicy Wądroża Wielkiego zderzyło się 10 samochodów: 6 aut osobowych, 2 busy i 2 ciężarówki. Lekko rannych zostało 9 osób. Maszyna Lotniczego Pogotowia Ratunkowego rozbiła się ze względu na obfite opady śniegu, w gęstej mgle, która ograniczała widoczność do 10 metrów.

Przyczyny wypadku śmigłowca badają specjaliści z Państwowej Komisji Wypadków Lotniczych. Dyrektor medyczny Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Zbigniew Żyła poinformował, że wszystkie maszyny jakimi dysponuje pogotowie są w dobrym stanie technicznym. Zapewnił, że każdy śmigłowiec dopuszczony do dyżuru przechodzi wszystkie przeglądy i jest w pełni sprawny. Jego zdaniem, tak również było w przypadku śmigłowca z wrocławskiego pogotowia.

Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski jest przekonany o słuszności wysłania śmigłowca ratunkowego w miejsce karambolu na autostradzie A4. Jego zdaniem, decyzja została podjęta przez dyspozytorów pogotowia, którzy wiedzieli o trudnych warunkach atmosferycznych i mieli też świadomość, że dojazd karetki na miejsce karambolu utrudni śliska jezdnia. Robert Gałązkowski podkreślił, że za każdym razem ostateczną decyzję o starcie śmigłowca podejmuje pilot.

Premier Donald Tusk złożył kondolencje rodzinom pilota i ratownika medycznego, którzy zginęli w katastrofie koło Środy Śląskiej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.