Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26258 miejsce

Stań na starcie 4. Biegu Częstochowskiego

Częstochowa przygotowuje się, jak co roku, na przyjęcie wielobarwnego tłumu biegaczy. Cztery lata temu miasto zaistniało na biegowej mapie polski. Impreza przyciąga miłośników biegania do rywalizacji wokół jasnogórskiego wzgórza.

Start zawodników podczas I Biegu Częstochowskiego. / Fot. Mateusz TęczaBieg Częstochowski to jedyna długodystansowa impreza biegowa w naszym mieście. Nad kolejną, czwartą już edycją biegu, tradycyjnie patronat honorowy sprawują Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk oraz Przeor Jasnej Góry o. Roman Majewski. Już za dwa miesiące setki zawodników z całej Polski i zagranicy pobiegną urokliwą trasą wokół klasztoru Czarnej Madonny.

Dziesięciokilometrowa trasa biegu wokół Jasnogórskiego Klasztoru sprawia, że co roku zgłasza się coraz więcej chętnych uczestników. Organizatorem biegu jest Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.zabiegani.czest.pl oraz na portalu www.maratonypolskie.pl. Częstochowianie, którzy zamierzają wystartować w każdy czwartek o 20, mogą potrenować z Zabieganymi na trasie biegu. W ramach 4. Biegu Częstochowskiego odbędą się też II Mistrzostwa Polski Architektów i Budowlanych na dystansie dziesięciu kilometrów. Organizatorzy zapraszają biegaczy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Zachęcają także kibiców do dopingowania zawodników na tej wymagającej, ale niezwykłej trasie.

Na stronie zabiegani.czest.pl oraz klubowym forum zamieszczane będą aktualne informacje dotyczące przygotowań do startu, który odbędzie się 14 kwietnia 2012 r. o godzinie 14. Rozpoczęcie imprezy odbędzie się na wielowiekowym szlaku pielgrzymkowym, czyli w Al. Najświętszej Maryi Panny.

Do zobaczenia na trasie biegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.