Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32576 miejsce

Stan powodziowy w okolicach Płocka

Wczoraj 07.03.2010 r. poziom wody w okolicach Płocka nie był już tak wysoki jak 4 dni wcześniej. Woda powoli opada pozostawiając na brzegu olbrzymie kry. Woda sięgała wczoraj 40 cm ponad stan alarmowy.

W okolicach Dobrzykowa koło Płocka woda jest już znacznie niżej. Tam mieszkańcy najbardziej obawiali się przerwania wału przez Wisłę (w tym miejscu wał jest niewystarczająco wysoki). Trwają prace nad usuwaniem szkód we wsi Gmóry niedaleko nowego mostu.

Część mieszkańców została ewakuowana ze względu na niebezpieczną sytuacje. Woda sięgała tam nawet do ok. 140 cm. Mieszkańcy do poruszania się korzystają z łódek, które w większości zostały pożyczone od miejscowych jednostek straży pożarnej. Sytuacja powoli się normuje dzięki interwencji lodołamaczy, które kruszyły krę na Wiśle.

Dzięki dobrej sprzyjającej na razie pogodzie woda powoli wsiąka w grunty, jednocześnie usuwając się z zalanych terenów. Mieszkańcy nadwiślańskich miejscowości są nadal świadomi o istniejącym jeszcze dużym niebezpieczeństwie, więc cały czas trwają pracę nad umocnieniami wałów i zabezpieczeniem domów i dobytków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.