Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6002 miejsce

Stan Roberta Kubicy stale się poprawia

Stan Roberta Kubicy, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym, poprawia się z dnia na dzień. Polak ma czucie w palcach prawej ręki i już myśli o właściwej rehabilitacji. Specjaliści podkreślają jednak, że czeka go długa droga do powrotu do Formuły 1.

Licencja Creative Commons, f1photos / Fot. http://www.flickr.com/photos/f1photos/5403878453/sizes/z/in/photostream/Wiadomości o stanie zdrowia kierowcy Lotus Renault otrzymywaliśmy dziś z dwóch źródeł. Pierwszym był Mikołaj Sokół - dziennikarz i przyjaciel Roberta Kubicy. Wrócił on właśnie do Polski z Pietra Ligure, gdzie widział się z krakowianinem. Sokół powiedział, że stan Kubicy, biorąc pod uwagę to co przeżył, jest dobry, a Polak myśli już intensywnie o powrocie na tor. Panowie rozmawiali głównie o wynikach testów. Robert ma do dyspozycji wszystkie dane z bolidów Lotus Renault.

"Robert zdaje sobie sprawę z tego co go spotkało, ale jest w dobrym humorze, biorąc pod uwagę okoliczności. Cała prawa strona jego ciała jest dość szczelnie zapakowana, ale na lewej może być poddawany pewnym zabiegom. Widać po Robercie, że długo w szpitalu nie wytrzyma" - powiedział dziś dziennikarz w wywiadzie dla TVN24.

Drugim źródłem informacji o Robercie był rzecznik szpitala Santa Corona w Pietra Ligure Roberto Corrozzino. Powiedział on, że stan Kubicy stale się poprawia, a po operacji nie stwierdzono żadnych infekcji, których ryzyko było duże. Kubica ma czucie w końcach palców i lekko nimi zgina.

Według Corrozzino w ciągu dwóch tygodni lekarze będą w stanie otrzymać prognozy na temat dalszego leczenia kierowcy Lotus Renault.

"Wiadomości są krzepiące, ale przed Robertem jeszcze długa droga, prawdziwa rehabilitacja zacznie się dopiero za jakiś czas" - powiedział rzecznik.

Najbliższy biuletyn lekarski dotyczący zdrowia Polaka ma zostać wydany jutro. Miejmy nadzieję, że spotkamy w nim jeszcze lepsze wieści.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.