Facebook Google+ Twitter

Stan rzek w Polsce

Stan rzek w Polsce notowany dnia 26 grudnia 2010 roku

Dorzecze Wisły

Stan wody (26.12.2010) w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody wysokiej. Stan średni występuje na Skawie, Rabie, Dunajcu, Białej, Wisłoce, Bystrzycy, Supraśli i Nurcu oraz lokalnie na środkowej i dolnej Wiśle, Przemszy, Wisłoku, Sanie, Kamiennej, Pilicy, Biebrzy, Pisie, Liwcu i Drwęcy. Stan niski zanotowano lokalnie na Kawie, Rabie i Dunajcu. Zjawiska lodowe w postaci śryżu i lodu brzegowego zaobserwowano na Wkrze i Drwęcy oraz lokalnie na dolnej Wiśle, Wieprzu, Narwi, Bugu i Liwcu. Pokrywa lodowa występuje na Biebrzy, Omulwi, Orzycu i Krznie oraz lokalnie na Wiśle od Wyszogrodu do zbiornika we Włocławku, na Narwi i Bugu.

Dorzecze Odry

Stan wody (26.12.2010) w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody wysokiej. Stan średni notowano na Kłodnicy, Bobrze, Kwisie i Widawce oraz lokalnie na Odrze, na Małej Panwi, Nysie Kłodzkiej, Widawie, Kaczawie, Nysie Łużyckiej, Warcie i Noteci Stan niski występuje na Strzegomce oraz lokalnie na Nysie Kłodzkiej. Zjawiska lodowe w postaci śryżu i lodu brzegowego obserwowano na Baryczy i Inie oraz lokalnie na środkowej i dolnej Odrze, Nysie Kłodzkiej, Bystrzycy, Widawie, Warcie i Noteci. Pokrywa lodowa występuje lokalnie na dolnej Odrze, Warcie i Noteci.

Rzeki Przymorza

Stan wody (26.12.2010) układa się głównie w strefie wody wysokiej i średniej. Stan średni występuje na Słupi, Pasłęce, Węgorapie i Gołdapi oraz lokalnie na Łynie. Zjawiska lodowe w postaci lodu brzegowego występują na Redze, Węgorapie i Gołdapi oraz lokalnie na Łynie. Pokrywa lodowa występuje na Guberze oraz lokalnie na Łynie.

Uwaga!

Na polskich rzekach dnia 26.12.2010 (godz. 7) przekroczenie stanu alarmowego zanotowano: w dorzeczu Wisły na 6 stacjach wodowskazowych, maksymalnie o 98 cm w Wyszogrodzie na Wiśle. w dorzeczu Odry na 17 stacjach, maksymalnie o 156 cm we Wronkach na Warcie. Przekroczenie stanu ostrzegawczego obserwowano: w dorzeczu Wisły na 19 stacjach wodowskazowych, w dorzeczu Odry na 32 stacjach wodowskazowych, na 1 stacji morskiej.

Źródło: pogodynka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.