Facebook Google+ Twitter

Stań się ojcem dyrektorem

Układanie pasjansa czy gra w sapera to już przeżytek. Nadeszła nowa era tzw. gier biurowych. Już dziś możesz stać się księdzem, mafiozem, więźniem czy zwykłym rolnikiem.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anarchy_Online_Land_Control_Area.png"Gra satyryczna dla osób pełnoletnich. Nie ma na celu obrażania jakichkolwiek uczuć, w szczególności religijnych, światopoglądowych i moralnych, toczy się w wirtualnej rzeczywistości i nie ma jakiegokolwiek związku ze światem realnym, z realnymi osobami bądź sytuacjami"- takimi słowami witają nas autorzy strony startowej gry "ImperiumOjca.pl"

Gra pojawiła się na rynku dosyć niedawno. Oficjalnie jest neutralna i pozbawiona treści, które mogłyby obrażać jakiekolwiek uczucia. Co ciekawe autorzy wszelkie podobieństwa do rzeczywistości uznali za przypadkowe... Aby to ocenić wystarczy wejść na stronę gry, która ostatnimi czasy wzbudza spore kontrowersje.

Przyczyną jest fakt, że przyświeca jej cel "zabawmy się w Kościół". Jest to temat bądź co bądź drażliwy. Na początku gracz wciela się w postać kleryka ze skłonnością do jednego z grzechów głównych. Każdy z nich posiada krótki opis z instrukcją w jaki sposób wyzbyć się go. Wraz z rozwojem (co wiążę się ze zdobywaniem kolejnych tzw. poziomów) awansuje zgodnie z hierarchią duchownych w Kościele. Rozwój postaci zależy od wielu czynników. Mimo, że wydaje się to proste, w rzeczywistości wcale takie nie jest. Musimy poświęcić się modlitwie, zająć się produkcją wina mszalnego itp. Gra staje się naszym drugim życiem.

Odkąd w 2003r. pojawił się serwis Second Life ludzie oszaleli na punkcie gier tego typu. Mimo, że szczyt jego popularności już minął, serwis rozpoczął nową erę dla gier RPG (Role Playing Game). W dobie internetu nabrały one nowego znaczenia. Wcześniej trzeba było grę kupić i umówić się ze znajomymi, aby wspólnie zagrać. Teraz wystarczy zalogować się w serwisie, który najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Mamy do wyboru szeroką gamę MMO RPG czyli Massively Multiplayer Online Role Playing Game.

U nas w kraju rekordy bije Prison Wars. Każdy gracz wciela się w postać więźnia w warszawskiej Białołęce i przynależy do gangu. Gangi walczą o wpływy wśród więźniów. Aby podnieść swój status w wirtualnym więzieniu należy zaprezentować siłę, sprawność, doświadczenie i zebrany majątek.

Nie mniejszą popularnością cieszy się Farmville na Facebooku. Tutaj wcielamy się w postać rolnika. Można uprawiać rośliny, hodować zwierzęta oraz rozbudowywać farmę. Wraz ze zdobytymi poziomami mamy możliwość zasadzania nowych roślin, a nasza farma ewoluuje przy współudziale sąsiadów, czyli Facebookowych znajomych. Mało tego. Do sadzenia i zbioru roślin nie musimy używać już rąk - wraz z rozwojem mamy możliwość dysponowania traktorem oraz innymi maszynami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

a tu masz film..który pokazuje jak nasze wartości..są chronione..i cała prawda o kilku dniowych krradzieżach..http://www.youtube.com/watch?v=eIBAEdQyxls
więc..pare rzeczy macie od ręki wyjaśnione..film nie mojego autorstwa.ja gram uczciwie..i jestem na pierwszym planie z rzuty z gry..ale nie zaznaczony na czerwono.

Komentarz został ukrytyrozwiń

heh śmieszny temat.dlaczego??ceny kont w prisonwars.,nie wiem jakie masz aktualizajcje danych..to sobie popatrz teraz.sam mam konto które ogólem warte jest 1500 złotych..w grze..jak bym na alegro to chciał dać to połowe bym musiał spuścić..a to nie jest..najlepsze konto. wgrze..to 50 80 złotych..to chyba..jakieś dno..musi być.to raz..a co powiesz..np..jak masz takie drogie konto..znaczy cenne i grasz wkładasz swój czas zamiłowanie..realną gotówke..i tu nagle..ktoś ci je okrada..jak w prisonwars.bujda nie..to jest już real..ok 100 lub ponad..okrdzione ze wszystkiego..mi się fartneło sam nie wiem czemu..ale inny..porażka..znam ludzi co samych punktów z gry..stracili za i o wartości..ok 3 ..tyś złotych..plus konta do tego??to jest śmieszne co???a administracja milczy nic nie robi mają na graczy położone wielkie h...i co teraz oni mają zrobić??powiesz mi.??bo to nie 50 złotych czy 80./mówimy o kwotach w tysiącach

Komentarz został ukrytyrozwiń

To porównanie do gladiatorów trochę mnie przeraża:-P

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy przypadkiem to nie jest to samo, co fundowano ludowi w starożytnym Rzymie? - Zabić, czy nie zabić pokonanego gladiatora?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasiu, według mnie poruszyłaś ważny temat, który jest zaniedbywany w mediach. Większość internautów bardzo wiele czasu spędza na takich grach, a w Internecie brak o tym informacji (poza serwisami poświęconymi wyłącznie takim grom). Ponadto, intrygujące jest jak to wpływa na ludzką psychikę i na relacje interpersonalne, jak to kształtuje umysły, czy kiedyś ludzie postanowią że lepiej żyć w algorytmie cyfrowego świata niż w realu. Ja najdłużej grałem z takich gier w: Tibię oraz Kroniki Fallathanu (obie gry to RPG fantasy) - po kilku tygodniach znudziło mnie i porzuciłem. Za to zacząłem czytać prace z ludologii - młodej dyscypliny naukowej, której przedmiotem badawczym są gry. Jest w niej duże pole do popisu dla uczonych, gdyż temat jest ledwie ruszony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też nie wciągały. Z trudem zaczynałam grę Farmville. Tak po porstu z nudów. Był czas, że nie mogłam się od niej oderwać. Obecnie nawet tam nie zaglądam. Choć znam ludzi, dla których jest to "drugie życie":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, chyba jestem za stara bo gry w dzieciństwie nie były dostępne a teraz zupełnie mnie nie wciągają. Ciekawe od czego to zależy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeminęły, a teraz wypiera je coś nowego:) Ludzie lubią zmiany. Wszystko co nowe wydaję się pociągające:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2010 20:56

Bardzo ciekawe,wolę jednak real! Kiedyś to były czasy! W dobie komputerów wszystko jest możliwe,no prawie wszystko. Jestem może starej daty ,ale gdzie się podziały tamte prywatki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.