Facebook Google+ Twitter

Stan Tomka, zatrutego muchomorem znowu się pogorszył

W nocy, stan 6-letniego Tomka pogorszył się. Chłopiec znowu musiał zostać podłączony do respiratora. Lekarze informują jednak, że jego stan jest stabilny.

"W jego drogach oddechowych nagromadziło się dużo wydzieliny, przez co miał kłopoty z oddychaniem. Wydzielina zatkała górne drogi oddechowe i oskrzela. To się czasami zdarza, im dziecko jest mniejsze tym częściej. Mięśnie Tomka są wiotkie, przez co miał kłopoty z odkrztuszaniem. Wydzielina została odessana. Nad ranem podjęliśmy decyzję o podłączeniu go do respiratora" – informuje Małgorzata Manowska z Oddziału Pooperacyjnego Centrum Zdrowia Dziecka.

Nie wiadomo jednak, kiedy chłopiec znów będzie mógł samodzielnie oddychać. Lekarze informują, że nie chcą postępować gwałtownie. Aby wydzielina nie pojawiła się ponownie w płucach, chłopiec będzie regularnie oklepywany po plecach oraz zostanie poddany inhalacjom. Na razie Tomek jest bardzo zmęczony i większość czasu przesypia.

Niebawem miał się rozpocząć nowy etap leczenia młodego pacjenta pod opieką prof. Kalicińskiego, jednak z przeniesieniem na oddział chirurgiczny będzie trzeba jeszcze poczekać.

Historię Tomka śledzi cała Polska

Jak już pisałem, Tomek zatruł się muchomorem sromotnikowym 8 sierpnia. Nieświadomi rodzice, zaczęli się niepokoić osłabieniem syna i trzeciego dnia Tomek trafił do szpitala. Lekarze szybko postawili diagnozę i natychmiast wpisali go na listę osób pilnie wymagających transplantacji. Dawcą został 25-letni mężczyzna - ofiara wypadku. Przeszczep odbył się 17 sierpnia. Operacja się udała. Jednak od tamtej pory chłopiec musiał przejść jeszcze kilka
operacji. CZD na portalu
Facebook na bieżąco informuje o stanie chorego chłopca.

Wiele przypadków zatruć

Dzisiaj do szpitala w Radzyniu Podlaskim trafił 74-letni mężczyzna z oddziałami zatrucia. Prawdopodobnie on także jest ofiarą muchomora sromotnikowego. Został przetransportowany na oddział toksykologii do Lublina. Jego stan jest ciężki. Przed tygodniem zmarła 7-letnia dziewczynka po zatruciu najprawdopodobniej muchomorem sromotnikowym, a jej brat nadal przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Kolejny przypadek zatrucia muchomorem sromotnikowym miał miejsce w weekend. Tym razem ofiarą był 20-letni mężczyzna.

Lekarze apelują!

Lekarze nadal apelują, aby nie podawać grzybów dzieciom, gdyż nie są one odpowiednim pokarmem dla niedojrzałej wątroby, nieradzącej sobie jeszcze z neutralizacją toksyn, a przy zbieraniu grzybów nie warto zbierać niepewnych odmian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.