Facebook Google+ Twitter

"Stan zagrożenia" - udany thriller

Czy adopcja dziecka może doprowadzić przybranych rodziców do niebezpieczeństwa? Na to pytanie odpowiada powieść "Stan zagrożenia" Eriki Spindler.

okładka / Fot. wydawnictwo MiraWiele małżeństw marzy o dziecku, niestety nie mogą go mieć z powodu bezpłodności męża lub żony. W takim przypadku jednym z wyjść jest adopcja. Dzięki temu można zapewnić lepszy byt dzieciom, które czekają na nowy dom i jednocześnie spełnić się w roli rodzica. Podobny problem mają Kate i Richard Ryanowie, bohaterowie "Stanu zagrożenia" Eriki Spindler.

Kate i Richard Ryanowie są małżeństwem z wieloletnim stażem. Żyją na wysokim poziomie i mają prawie wszystko - wzajemną miłość, pieniądze, piękny dom, wymarzoną pracę i pasje. Prawie, gdyż do szczęścia brakuje im dziecka, którego oczekują od dawna. Niestety okazuje się, że z powodu bezpłodności Richarda nie dane im będzie zostać rodzicami.

Para postanawia skorzystać z usług Citywide Charities, organizacji adopcyjnej. I za jej pośrednictwem udaje im się adoptować śliczną dziewczynkę o imieniu Emma. Niestety ich sielanka nie trwa długo, Kate zmienia się w kurę domową, nie ma na nic czasu ani siły, co przeszkadza Richardowi. W dodatku, małżonkowie nie wiedzą jednak, że jej biologicznymi rodzicami są: 19-letnia Julianna, oszalała z miłości do Richarda i próbująca zająć miejsce jego żony oraz John Powers, psychopatyczny, płatny zabójca, który podążą jej tropem. Kate i Richard będą musieli stawić czoło złu, które wkradnie się do ich domu...

"Stan zagrożenia" to udany thriller z wątkiem romansowym. Autorka porusza w nim kilka istotnych tematów: bezpłodności, która wywołuje poczucie bezsilności; adopcji i zagrożeń z niej wynikających; molestowania dzieci, a także wynajmowania płatnych morderców przez rządy wielu krajów. Widać, że Spindler dobrze się przygotowała do napisania tej książki.

Autorka świetnie sportretowała swoje postacie. Juliannę, zagubioną dziewczynę, która musi uciekać przed byłym ukochanym i przypadkowo poznaje Richarda, obiekt swoich nowych westchnień, Johna, bezwzględnego mordercę, który nie cofnie się przed niczym, Kate, kobietę o artystycznej duszy, która prowadzi własną kawiarenkę, Richarda, twardo stąpającego po ziemi mężczyznę, który chcąc uszczęśliwić żonę, postanawia zgodzić się na adopcję, choć sam nie jest do końca przekonany, Luke'a, przyjaciela Kate, którego przed laty kochała, ale wybrała Richarda.

Powieść czyta się szybko, gdyż jest napisana lekkim językiem. Nie brakuje w niej nagłych zwrotów akcji, które sprawiają, że sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Erica Spindler od początku podaje, kto jest czarnym charakterem i teoretycznie można domyślić się, co będzie dalej. Tak naprawdę autorka bawi się z czytelnikiem, przez co trudno przewidzieć, jak potoczą się losy bohaterów. Trzeba przyznać, że zakończenie jest zaskakujące.

Erica Spindler jest amerykańską pisarką, specjalizującą się w thrillerach z wątkiem romansowym. W swoim dorobku ma m.in. "Koszmary przeszłości", "Naśladowcę" oraz "Opętanie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.