Facebook Google+ Twitter

„Stan zakocenia” w krakowskim kinie Agrafka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-23 12:48

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza 28 sierpnia 2010 roku, o godz. 14.30 do Kina Agrafka, przy ul. Krowoderskiej 8 w Krakowie na pokaz 30 minutowego filmu dokumentalnego „Stan zakocenia”.

Stan zakocenia / Fot. Fundacja Czarna Owca Pana KotaFilm „Stan zakocenia” jest poświęcony obecności bezdomnych zwierząt, w szczególności kotów w przestrzeni miejskiej. Według jednej z bohaterek filmu, vice-prezeski Fundacji „Zwierzęta Krakowa” prof. Anny Nehring w samym Krakowie żyje bezdomnie i cierpi kilkaset tysięcy kotów.


Czym jest stan zakocenia? Stanem umysłu, który nie pozwala na obojętność wobec cierpienia zwierzęcia, stanem, w którym dostrzega się życie tętniące na wysokości przebiegającego kota, a czasem - stanem zakochania w kotach. Stan zakocenia to także stan nasycenia miasta koloniami bezdomnych kotów – te bowiem można spotkać wszędzie, zarówno na trawnikach jak i na ulicach, w parkach, na śmietnikach i w piwnicach. Stan zakocenia to także stan za…grożenia dla kotów w mieście, które dla dzikich zwierząt nie jest ani naturalnym ani przyjaznym środowiskiem.

Dokument opowiada historie osób zaangażowanych w pomaganie bezdomnym kotom. Są to:
aktywistki i aktywiści organizacji pozarządowych, karmiciele, właściciele domów tymczasowych, przedstawiciele instytucji, które są pozytywnie nastawione do zwierząt oraz osoby aktywne zawodowo którym udaje się łączyć pracę z pomocą zwierzętom. Bohaterami filmu są zarówno osoby młode, jak i starsze, kobiety i mężczyźni, różniący się statusem społecznym czy wykonywaną pracą, zainteresowaniami. Łączy ich jedno – chęć pomocy bezdomnym kotom.

Towarzyszymy z kamerą osobom karmiącym koty, zapuszczamy się wraz z nimi w nocy w najciemniejsze krakowskie zaułki, odwiedzamy aukcje bezdomnych zwierząt i domy tymczasowe, rozmawiamy z niezwykłymi osobami.

„Stan zakocenia” jest pierwszym filmem nakręconym przez załogę Fundacji Czarna Owca Pana Kota. Jest też pierwszą niezależną produkcją podejmującą temat przezroczystości bezdomnych zwierząt w mieście.

Film powstał w ramach projektu „Szkolić siebie, szkolić innych – wsparcie merytoryczne i instytucjonalne dla kadry Fundacji Czarna Owca Pana Kota”, realizowanemu dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego
Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz
Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji.

Po filmie zapraszamy na krótką dyskusje z autorkami filmu i osobami w nim występującymi.

Patronat medialny nad wydarzeniem: Neurokultura.pl.
Patronat medialny nad projektem: Magazyn Kocie sprawy.

Informacja została pierwotnie opublikowana na stronie Fundacji: www.czarnaowca.org.

Joanna Wydrych
mat. opublikowany na : www.Czarnaowca

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.