Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23282 miejsce

Stanął w obronie gnębionej nauczycielki - stracił pracę !!!

Aby stracić pracę nauczyciela w gminie Łubnice wystarczy stanąć w obronie innego nauczyciela, taka sytuacja wydarzyła się w gimnazjum w Łubnicach.

AKTUALIZACJA z dnia 18-09-2014
W dniu dzisiejszym odebrałem telefon od wójta Łubnic Henryka Cioska z informacja, że będzie interweniował u redaktora naczelnego, aby materiałami z gminy Łubnic zajmował się inny dziennikarz.

Gimnazjum w Łubnicach / Fot. Piotr Andrzejak Chodzi tu o nauczyciela języka niemieckiego Sebastiana Jagiełę, który w zeszłym roku rozpoczął pracę, jako nauczyciel w gimnazjum w Łubnicach. Pierwszą umowę miał na czas określony do końca sierpnia 2014r., były zapewnienia ze strony dyrektor Pastuchy o przedłużeniu umowy.Fakt ten uwzględniał arkusz organizacyjny przygotowany przez dyrektora szkoły do końca kwietnia, który został zatwierdzony przez organ prowadzący w tym przypadku Wójta Gminy do końca maja. W sierpniu okazało się, iż umowa nie zostanie przedłużona w tłumaczeniu podano, iż umowa została zakończona.
Zapytaliśmy dyrektorkę gimnazjum w Łubnicach, dlaczego ta umowa nie została przedłużona usłyszeliśmy, iż umowa się zakończyła, gdyż była to umowa na czas określony.

Urząd Gminy Łubnice / Fot. Piotr Andrzejak W rozmowie z wójtem gminy Łubnice usłyszeliśmy, że umowa nie została przedłużona, gdyż dyrektor Pastucha przyjęła inną nauczycielkę, która rzekomo wraca z urlopu macierzyńskiego a ponadto ta sprawdziła się w pracy pedagogicznej.
W dalszej rozmowie z wójtem usłyszeliśmy, iż pani dyrektor Pastucha bezpodstawnie straciła zaufanie do pana Sebastiana.Zapytaliśmy o całą sytuację Agnieszkę Prukop Prezes ZNP oddziału w Wieruszowie, czy znana jest sytuacja pana Sebastian Jagieły? W odpowiedzi usłyszeliśmy, iż ZNP w Wieruszowie próbował nawiązać rozmowę z dyrektorką placówki w Łubnicach. Niestety przez blisko dwa miesiące dyrektor Pastucha nie podejmowała i unikała rozmów. Dopiero po interwencji u wójta zmieniła stanowisko i doszło do spotkania, które w ostatnim roboczym dniu sierpnia było terminem zbyt późnym na podjęcie jakichkolwiek kroków.Po tym spotkaniu wywnioskowałam, iż Sebastianowi Jagiele nie została przedłużona umowa o prace gdyż stanął w obronie pracownika, który był mobbowany w gimnazjum w Łubnicach.
W dalszej rozmowie z prezes Prukop usłyszeliśmy, iż nie zmienia się w taki sposób arkusza organizacyjnego, jak to zrobiono w gimnazjum, które prowadzi dyrektor Pastucha.

Kolejnym zaniedbaniem, jakiego dopuściła się dyrektor Pastucha jest nieprzeprowadzanie rozmowy kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela kontraktowego, co wstrzymało dalszy rozwój zawodowy Sebastiana Jagieły. Młody nauczyciel ma opiekuna stażu, który czuwa nad przebiegiem awansu zawodowego.
Jak powiedzieli nam dyrektorzy innych szkół w województwie łódzkim – za awans tego nauczyciela odpowiada dyrektor szkoły.
Sprawa Sebastiana Jagieły już nie długo znajdzie swój epilog w sądzie pracy, gdzie trafił już pozew przeciwko byłemu pracodawcy, u którego między innymi ginęły jego służbowe dokumenty.
Oczywiście będziemy na sprawie i poinformujemy naszych Czytelników jak zakończyła się sprawa młodego nauczyciela języka niemieckiego z Łubnic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

No proszę to widać blady strach padł na wójta Cioska i jego ekipę jak już do takich kroków się posuwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • J P
  • 16.09.2014 22:22

z tego co wiem ojciec jej powtarzał:
"moja Krysia jest najlepsza"
w tym małym móżdżku uroiła sobie, że jest najlepsza, zagalopowała się ze swoją manią władzy.
Dobrze byłoby, gdyby dostała naganę od kuratorium.
Słowa " nie bende" są the best!!Pokazała swój "wysoki" poziom
Mgr inż. " nie bende"
a może mgr.?;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przewielebna K.P. może zabierze głos jak Przewielebnemu K.K odkręcili koła przed domem?
Co robił przed północą u niej w domu?
Różaniec odmawiali?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Układ pana ,wójta i plebana rządzi wiecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę ktoś się odważył ujawnić przekręty, jakie robi WŁADCA Henryk Ciosek i jego podwładni. Jakiś czas temu Pan Piotr robił już materiały na temat gminy Łubnice i wtedy zaczęli się bać i było trochę porządku. Panie Piotrze serdecznie dziękuję w imieniu mieszkańców gminy Łubnice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napiszę krótko nepotyzm działa. Skoro matka pracuje w tej szkole, jak mogłyby nie zadziałać znajomości?
Słowa kluczowe: dyrektorka, koleżanka, matka, córka, jajka, handel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znając rzeczywistość gminno - powiatową w oświacie, gdzie arkusze organizacyjne zmienia się jak skarpetki, i zatrudnia się kogo poleci władza - nie wróżę dobrze sprawie Pana Sebastiana, tym bardzie, że umowę miał na czas określony. Jedynie wątek niedopełnienia procedury awansu nauczyciela może odbić się negatywnie na pani dyrektor. Chociaż - widać, że jest pupilką wójta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, nie pisz głupot :) Poczytaj lepiej o warunkach spowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle, pomimo że mamy tutaj zbyt mało materiału do oceny, to nie rozumiem pańskiego zdziwienia wobec pani Krysi. Jeżeli jest ona katechetką jedynie słusznej religii, to skąd to zdziwienie? Przecież takie bzdetne grzechy daje się swobodnie wyczyścić... Nie słyszał Pan o spowiedzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytam artykuł, słucham wywiadów i wierzyć mi się nie chce, że pani Pastucha "dyrektor" jest na tym stanowisku. Co to za odpowiedzi " nie bende tego komentowała"- to przepraszam bardzo, chcesz kobieto mówić o tej sprawie, czy masz tyle na sumieniu, ze samej Tobie nie przechodzi to przez gardło co pewnie prędzej czy później wyjdzie na jaw??!! Dobrze chłopak zrobił, ze poszedł ze sprawą do sądu, tam dojdzie swoich praw ! A na miejscu dyrektorki zacząłbym brać Stoperan i obowiązkową mięte każdego dnia, bo sądzę, że sprawa jest na tyle ciekawa i jakże bulwersująca, ze czas najwyższy na reporterów z kamerami ! Gnębić nauczycielkę w szkole- to chyba uczniowie sami siebie gnębią, ale by w gronie PEDAGOGÓW znalazły się osoby z takimi zapędami- czy nie powinny być odsunięte od zawodu ? z ciekawością "bende" śledził rozwój wydarzeń, przy okazji w duchu dopingując młodego nauczyciela, by nie zraził się do zawodu, przez zaszłości starych zatwardziałych belfrów, a może belzebubów ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.