Facebook Google+ Twitter

Standard ZUS

Pełna przejrzystość i pełna informacja na każdym etapie postępowania. ZUS wprowadza jednolite standardy rozpatrywania wniosków o ulgi i umorzenia należności z tytułu składek. Skrócony został też termin rozpatrywania spraw.

Standaryzacja postępowania przy udzielaniu ulg i umorzeń wchodzi w życie 1 kwietnia. Zmiany wprowadzane są w interesie klientów Zakładu. Podstawowym celem standaryzacji jest zapewnienie pełnej przejrzystości i jednolitości postępowania we wszystkich jednostkach ZUS. Zakład określił identyczne terminy rozpatrywania spraw - nie dłuższe niż dwa miesiące oraz jednakowy zakres wymaganej dokumentacji. Nie będzie już więc rozbieżności miedzy poszczególnymi oddziałami w stawianych płatnikom składek wymogach. W oparciu o jednolitą dokumentację jednostki ZUS będą prowadzić identyczną analizę ekonomiczno-finansową. Klientom, ZUS zapewnia dostęp do wyczerpujących informacji na temat warunków udzielania ulg i umorzeń. Umożliwi to płatnikowi dokonanie wstępnej oceny czy w jego sprawie istnieje możliwość skorzystania z pomocy Zakładu. Dodatkowo, co bardzo istotne każdy z klientów, który złoży wniosek o odroczenie terminu płatności, układ ratalny, bądź umorzenie będzie miał możliwość śledzenia postępów we własnej sprawie, na każdym etapie postępowania. Dla przedsiębiorców starających się o odroczenie terminu płatności składek Zakład przygotował szczegółowe informacje w zakresie zasad, warunków, praw i obowiązków związanych z realizacją ulgi, które zostaną im udostępnione po złożeniu wniosku. Opracowane zostały również szczegółowe materiały informacyjne dotyczące postępowania przy udzielaniu ulg i umorzeń, które dostępne są na stronie www.e-inspektorat.zus.pl. Te same materiały, w formie ulotek można uzyskać na wszystkich salach obsługi ZUS.

Standaryzując procedury postępowania przy rozpatrywaniu wniosków o ulgi i umorzenia ZUS wprowadza możliwość składania tych wniosków przez Internet, za pośrednictwem Elektronicznego Urzędu Podawczego. Także drogą elektroniczną będzie można otrzymać z ZUS informacje na temat warunków udzielania ulg i umorzeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.