Facebook Google+ Twitter

Staniewski i jego Gardzienice od 1 grudnia w Teatrze Polskim

Kultowy już Ośrodek Praktyk Teatralnych Włodzimierza Staniewskiego od 1 do 7 grudnia występować będzie na scenie warszawskiego Teatru Polskiego. Patronem medialnym tego wydarzenia kulturalnego są Wiadomości24.pl.

 / Fot. Materiał Teatru PolskiegoTeatr Włodzimierza Staniewskiego od lat funkcjonuje w kręgu najlepszych zespołów eksperymentalnych Europy.

Założony przez Włodzimierza Staniewskiego, poświęcił się badaniu rodzimej i antycznej tradycji muzycznej, w kulturze lokalnej oraz antycznej dopatrując się istoty kultury.

Teatr Staniewskiego w Warszawie

Ostatnie lata zaowocowały wielkimi spektaklami, opartymi na twórczości antycznych mistrzów. Do ich przygotowania, aktorzy Gardzienic wykorzystują zapomniane techniki aktorskie teatru antycznej Grecji. Ma to prowadzić do "wskrzeszenia tragedii z ducha muzyki".

Gardzienice występowały na najbardziej prestiżowych scenach np. w Wielkiej Brytanii (Stratford's Royal Shakespeare Company i London Barbican Centre), w USA (Theatre of Nations Festival- Baltimore, Rosji (Centrum Meyerholda w Moskwie), Niemczech (Teater der Welt Festival).

Od 1 grudnia będą prezentować swoje spektakle na scenie Teatru Polskiego w Warszawie.

Gardzienice w teatrze Polskim. Zobacz program

Indukcje (Teatru Maat), Wydech (Teatru Krzyk), Nie-Ludzka com.Media ( Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”) Elektra i Ifigenia - oglądać będziemy od 1 do 7 grudnia.

Gardzienice w Teatrze Polskim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.