Facebook Google+ Twitter

Stanisław Gomułka zrezygnował ze stanowiska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-16 19:03

Wiceminister finansów Stanisław Gomułka zrezygnował z pełnionej funkcji. Informację przekazał w komunikacie szef resortu, Jacek Rostowski. Minister wyraził żal z powodu rezygnacji swojego zastępcy zapewniając, że wysoko ceni jego kompetencje.

Rzecznik resortu, Jakub Lutyk, tłumaczy, że taką decyzję Gomułka podjął sam i nie będzie ona komentowana przez przedstawicieli ministerstwa. O powodach rezygnacji wiceministra resort nie informuje.

Zdaniem Marcina Peterlika z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, rynek może źle zareagować na wiadomość o rezygnacji ze stanowiska wiceministra finansów, Stanisława Gomułki.
Ekspert ocenia, że zmiana na tak ważnym stanowisku może spowodować chwilową niepewność inwestorów. Jak tłumaczy, dzieje się tak, bo zwykle w takich sytuacjach nie wiadomo do końca, jakie są przyczyny podejmowanych decyzji.
Ekonomista nie obawia się jednak o przyszłość reformy finansów, za którą profesor Gomułka był odpowiedzialny. Jego zdaniem reforma finansów publicznych jest jednym z kluczowych projektów rządu i będzie kontynuowana. Ważne tylko, aby znalazł się ktoś, kto cieszy się autorytetem w świecie finansów.
Marcin Peterlik podkreśla, że jak najszybciej powinniśmy poznać następcę odchodzącego wiceministra.

IAR/A.Augustyniak/kk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.