Facebook Google+ Twitter

Stanisław Lem - horyzonty wyobraźni

Zbliża się pierwsza rocznica śmierci Stanisława Lema. Z tej okazji na Uniwersytecie Jagiellońskim organizowana jest kilkudniowa konferencja. Jeśli jesteś znawcą Lema, wyślij organizatorom abstrakt wypowiedzi i wystąp.

27 marca minie rok od śmierci Stanisława Lema. Z tej okazji Koła Naukowe Studentów Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych oraz Komparatystów na Uniwersytecie Jagiellońskim organizują w dniach 27-30 marca interdyscyplinarną konferencję naukową, której patronować będzie prof. dr hab. Karol Musiał, rektor UJ. Sponsorem konferencji jest Wydawnictwo Literackie, zaś patronat medialny objęły Telewizja Kraków i Dziennik Polski. Swoją obecność zapowiedziała również autorka Wiadomości24.pl.

Celem imprezy ma być podsumowanie twórczości Stanisława Lema, nie tylko z punktu widzenia literackiego, ale również filozoficznego i naukowego. Na całość wydarzenia składa się:

Interdyscyplinarna studencka konferencja naukowa , przeznaczona dla studentów i doktorantów, którzy spróbują odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących dorobku Lema. Organizatorzy pragną ukazać sylwetkę twórcy z różnych punktów widzenia: jako pisarza i teoretyka literatury, ale również filozofa, futurologa, postmodernisty i naukowca. W planach jest także rozważenie kwestii ekranizowania dzieł Lema.

Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli nauk humanistycznych i przyrodniczych, poprowadzony przez prof. Jerzego Jarzębskiego, pracownika naukowego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, wielkiego znawcę twórczości zmarłego przed rokiem pisarza. W tej części spotkania udział wezmą przedstawiciele nauk literaturoznawczych i filozoficznych, jak również chemicy i biolodzy.

Dyskusja panelowa poświęcona sylwetce pisarza . Wspominać go będą dobrzy przyjaciele, zgromadzeni 28 marca 2007 lutego w sali Mehofferowskiej Wydawnictwa Literackiego - miejscu, w którym miało miejsce ostatnie publiczne wystąpienie pisarza. Spotkanie poprowadzi Tomasz Fiałkowski, pojawią się zaś na nim m.in. Jerzy Jarzębski, autor licznych opracowań twórczości Stanisława Lema i Wojciech Zemek, sekretarz pisarza.

Projekcje filmowe - w kinie "Paradox" planowane są projekcje filmów powiązanych z życiem i twórczością Lema.


Osoby pragnące zaprezentować na konferencji referaty, powinny przesłać abstrakty wystąpień do dnia 27 lutego, korzystając z formularza zamieszczonego na stronie konferencji - http://www.lem.net.pl.screen strony http://www.lem.net.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

stanisław lem tródny i językiem jakim pisze ale czytałem jego senniki gwiezdne jak dobrze pamiętam a potem Solaris niedawno ogladałem pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, może być ciekawe, warto będzie się wybrać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.