Facebook Google+ Twitter

Stanisław Leszczyński: Edukujmy muzycznie od przedszkola!

15 sierpnia rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa”, a nam udało się przeprowadzić wywiad z twórcą i dyrektorem artystycznym festiwalu – Stanisławem Leszczyńskim.

 / Fot. NIFCNa początku cofnijmy się o 10 edycji festiwalu – co było dla Pana główną motywacją, inspiracją do stworzenia pierwszej edycji festiwalu? Przede wszystkim z tego względu, że jest ono wydarzeniem na dużą – międzynarodową skalę.

STANISŁAW LESZCZYŃSKI: Cała historia związana jest z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, który w 2001 roku został powołany przez Parlament Rzeczypospolitej Polskiej, żeby zająć się dziedzictwem Fryderyka Chopina – symbolem kultury muzycznej. Już wówczas NIFC starał się patrzeć perspektywicznie na zbliżający się rok 2010, ogłoszony Rokiem Chopinowskim – z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora. I właśnie w związku z tym jubileuszem zrodziła się potrzeba stworzenia znaczącego festiwalu, który wpisałby się w europejski kalendarz kulturalny. Natomiast ja osobiście z takim pomysłem pukałem do różnych miejsc: od ministerstw po centra masowego przekazu już dużo wcześniej. Wyobrażałem sobie, że taki letni festiwal powinien zaistnieć w tym nadwiślańskim kraju, że nasze miasto zasługuje na wydarzenie na miarę, przykładowo, Festiwalu Salzburskiego.

Czytaj więcej: http://imprezymiejscatrendy.eu/ekstra/item/3350-stanisław-leszczyński-edukujmy-muzcznie-od-przedszkola.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.