Facebook Google+ Twitter

Stanisław Mikołajczyk wychodzi z zapomnienia

Od 1991 roku co roku w Dobrzycy odbywają się Zaduszki Mikołajczykowskie. W ten sposób wyrażamy hołd wielkiemu synowi tej ziemi, politykowi i przywódcy PSL-u który stąd wyruszył w wielki świat polityki.

W czterdziestą rocznicę śmierci byłego premiera i prezesa ruchu ludowego Stanisława Mikołajczyka obchody uroczystości przybrały szczególny charakter.

Po mszy świętej licznie zebrani m.in.parlamentarzyści, samorządowcy, ludowcy, poczty sztandarowe, młodzież szkolna złożyli wiązanki kwiatów pod obeliskiem ku czci zasłużonego syna wsi polskiej. Dzisiejsze, już szesnaste z kolei, Zaduszki Mikołajczykowskie w Dobrzycy zaszczycili swoją obecnością m.in. posłowie Andrzej Grzyb i Stanisław Kalemba z Wielkopolski oraz wicemarszałek województwa Józef Racki. W uroczystościach udział wzięli ponadto starosta pleszewski Michał Karalus oraz nowowybrany wójt Dobrzycy Jarosław Pietrzak - oboje związani z PSL. Podczas ceremonii złożenia kwiatów, jako jedyny zabierał głos prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Poznaniu. Mówca Andrzej Grzyb nawiązywał do myśli politycznej i dorobku życiowego działacza ludowego Stanisława Mikołajczyka. Na zakończenie zebrani podpisywali apel do Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego o pośmiertne odznaczenie premiera Stanisława Mikołajczyka - orderem Orła Białego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To wspaniale, że postać Stanisława Mikołajczyka jest dzisiaj czczona. Warto byłoby także przypomnieć rolę sowieckich sługusów w dyskredytowaniu tego wielkiego Polaka.
Plus ode mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.