Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15295 miejsce

Stanisław Sętkowski, człowiek który rozdaje piłkarzom drób

  • Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2009-08-27 13:54

Pewnie nawet starsi kibice nie mogą sobie wyobrazić, meczów Górnika bez kogutów rozdawanych przez pana Stanisława. Trudno się temu dziwić, bo pana Sętkowskiego na stadionie przy ulicy Roosvelta, można spotkać od niemal 25 lat.

 / Fot. Ekstraklasa.netUrodził się on w Częstochowie, i jak przystało na osobę związaną z tak duchowym miejscem, przez prawie całą szkołę podstawową był ministrantem. Do Zabrza Pan Stanisław przyjechał do pracy, którą otrzymał w zakładzie szewskim. Podczas pobytu w Zabrzu, zaczął trenować biegi długodystansowe, w sekcji lekkoatletycznej, która była wówczas prowadzona w Górniku. Dzięki inicjatywie ówczesnego prezesa sekcji lekkoatletycznej - Huberta Gralka, pan Stanisław otrzymał pracę w kopalni.

Treningi w Górniku poza dobrą pracą, zapewniły również Sętkowskiemu tytuł Mistrza Śląska, w biegach na dystansie 10 km. Wynik ten zainteresował warszawską Legię, która również prowadziła sekcję lekkoatletyczną. Oferta „stołecznych” została odrzucona, jednak Legia znalazła inny sposób. - Ściągnęli mnie do wojska (w owym okresie Legia była klubem wojskowym – red.), spędziłem tam 2 lata. Miałem propozycje, aby zostać w Legii, zwłaszcza, że wówczas nie mieli „długasów” (biegacze 10 km oraz maratończycy - red). Nawet trochę mnie błagali, ale nie zgodziłem się. Od początku, kiedy tylko przyszedłem do Górnika, to był mój klubem, któremu kibicowałem - mówi pan Stanisław o swoim warszawskim epizodzie.

Bohater artykułu rozpoznawalny jest głównie, dzięki temu, iż po każdym meczu Górnika wręcza piłkarzom koguta. - Mam małą hodowlę drobiu. Podczas meczów widziałem, że zawodnicy są zmęczeni spoceni, itp. Stąd też przyszło mi to głowy, że będę dawał im koguty - mówi pan Sętkowski. Warto zaznaczyć również, że na otrzymanie drobiu, trzeba sobie zapracować. - Kogut jest dla najlepszego zawodnika, który strzeli zwycięską bramkę. Jak jest remis, pytam trenera kto powinien go dostać - informuje pan Stanisław.

Czytaj więcej w serwisie Ekstraklasa.net.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

szabla011997
  • szabla011997
  • 29.06.2011 16:02

nawet jego legia ukradła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.