Facebook Google+ Twitter

Stanisław Żelichowski o komisji do spraw nacisków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-16 11:00

Polskie Stronnictwo Ludowe nie jest zadowolone z faktu, że poseł Mieczysław Łuczak wystąpił z komisji do spraw nacisków - powiedział szef klubu parlamentarnego PSL Stanisław Żelichowski.

Stanisław Żelichowski powiedział, że miał nadzieję, iż poseł Łuczak będzie zasiadać w komisji aż do wyjaśnienia sprawy domniemanych nacisków na służby specjalne. Gość Radiowej Trójki powiedział jednak, że rozumie, iż poseł nie mógł już dłużej pracować w atmosferze, jaka panowała w komisji.

Według Żelichowskiego w komisji zasiadają posłowie, którzy starają się zakłócić prace komisji. Jak stwierdził - "zagłuszacze" to w 90 % posłowie PiS. Dodał, że przewodniczący Sebastian Karpiniuk z PO również ma w tym swój udział.

Stanisław Żelichowski zapowiedział, że w trakcie wakacji parlamentarnych jego ugrupowanie wyłoni nowego członka komisji, który w tym czasie zapozna się z aktami. Jesienią Stronnictwo przedstawi swojego kandydata - wyjaśnił poseł.

Mieczysław Łuczak tłumaczył odejście tym, że jest przeciwny atmosferze pracy panującej w komisji. W jego opinii nic nie wskazuje na to, że komisja śledcza może zakończyć badanie sprawy wspólnym raportem.

Poseł PSL powiedział, że czas, który poświęcał na pracę w komisji, przeznaczy osobom niepełnosprawnym, potrzebującym pomocy.

Wcześniej Łuczak ostrzegał kolegów, że opuści komisję jeśli atmosfera przesłuchań się nie zmieni. Podczas posiedzeń komisji dochodziło między innymi do kłótni i przekrzykiwania się. Na jednym z poprzednich przesłuchań poseł PO Robert Węgrzyn powiedział do posłanki Wróbel, żeby poszła do klubu "potańczyć na rurce". Potem przeprosił ją za te słowa i wręczył bukiet róż.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.