Facebook Google+ Twitter

Staniszkis apelowała do Kaczyńskiego, by nie przyjmował leków w czasie kampanii

Profesor Jadwiga Staniszkis w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 powiedziała, że Jarosław Kaczyński może nie pamiętać, co myślał w czasie kampanii, bo taki wpływ, jej zdaniem, miały środki uspokajające, które przyjmował. Socjolog skomentowała również wypowiedzi prezesa PiS dotyczące Rosji.

Staniszkis twierdzi, że prosiła Kaczyńskiego, by nie zażywał leków. "Człowiek traci kontrolę nad sobą. To wpłynęło na jego sposób bycia - mówiła socjolog.

Profesor Staniszkis odniosła się również do słów prezesa PiS na temat Rosji. Jej zdaniem Kaczyński myli się w ocenie możliwości tego kraju. "Rosja jest bardzo słabym krajem" - mówiła - dodając, że kraje zachodnie spokojnie realizują swą politykę wobec Rosji, nie idąc jednak "na jej pasku". Jednocześnie socjolog powiedziała, że tekst Jarosława Kaczyńskiego do ambasadorów z apelem, by prowadzić twardą politykę wobec Rosji nie był napisany w "zimnowojennym" tonie. Staniszkis uważa również, że prezes PiS w sprawach relacji z Moskwą, nie powinien radzić się Anny Fotygi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:38

`ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
qa
 • qa
 • 23.09.2011 15:45

-Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu.
Studenci-czy postradali rozum? Dziękujemy premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ALE W TAK KRÓTKIM CZASIE ZADŁUŻYŁ POLSKĘ O 400 MILIARDÓW ZŁ POMIMO,ŻE PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.
W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa.PO ćpa?
WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusu,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
przemyślanin
 • przemyślanin
 • 02.10.2010 18:52

Pani profesor J.Staniszkis za wszelka cenę pragnie wybielić zachowanie J.Kaczyńskiego podczas kampanii prezydenckiej,nawet wlasnym kosztem.Przekonany jestem,że tym razem zabiegi nie przyniosą pożądanych efektów.Kaczynski już na zawsze pozostanie takim jakim jest naprawdę !,CZŁOWIEKIEM POZBAWIONYM WSZYSTKIEGO ,NAWET LUDZKICH ODCZUC-CZAS NAJWYŻSZY,ABY ZNIKNĄŁ NAM Z OCZU ! ! !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kozminski
 • Roman Kozminski
 • 02.10.2010 12:46

Jeżeli kogoś się popiera to nie znaczy że ten ktoś musi być obiektem kultu,Panie Brzezicki!!A z Lecha Kaczynskiego Pan zakpił i tyle.Może niechcący??

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.10.2010 12:30

Panie Koźmiński, to nie było "zakpienie" lecz "stwierdzenie faktu".
Dla wielu Polaków Lech Kaczyński jest obecnie obiektem kultu. Za co? Nie wiem. Jego polityka była nijaka, a sposób w jaki zginął nie jest męczeństwem za kraj - jak mówi jego brat. Mimo tego, wielu Polaków uważa Lecha za świętego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.10.2010 12:26

Jarosław zaś do brania prochów. W lipcu było widać jakieś "pobudzenie", ewidentną zmianę zachowania. Teraz po odrzuceniu prochów nastąpił powrót do retoryki tyrana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk jakiś czas temu przyznał się do palenia "ziół".Euforia i samozadowolenie Tuska świadczy że nie zaprzestał "palenia".Chociaż ostatnio zauważyłem w jego oczach "lęk" ale może to być efekt "zażywania".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elo Breko
 • Elo Breko
 • 02.10.2010 11:44

''Po takiej traumie jaką pszeszedł Jarosław Kaczynski to niewielu polityków wróciło by do zdrowia psychicznego.'' Tak zgadzam sie z ta opinia w stu procentach, jednoczesnie nalezalo by stwierdzic, ze Kaczynski do zdrowia nie powrocil. Taka smutna prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam kasprzak
 • adam kasprzak
 • 02.10.2010 11:30

odczepcie sie od pana prezesa rozumiem go ja tez naduzywam dopalaczy ale nie az tyle troche przesadzil

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kozminski
 • Roman Kozminski
 • 02.10.2010 10:21

Po takiej traumie jaką pszeszedł Jarosław Kaczynski to niewielu polityków wróciło by do zdrowia psychicznego. Zresztą w PO jest przynajmniej kilku polityków którzy od dawna powinni sie leczyć.Kaczynski jest zdrów a rządzących szlag trafia bo ma ciekawe pomysły .Rządowi niestety brakuje wizji na przyszłość ,zaklinowali sie i ani rusz,gospodarka sie wali,polityka zagraniczna denna-słowem katastrofa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.