Facebook Google+ Twitter

Staniszkis: Starzy działacze PiS wycinali lepszych od siebie i manipulowali Kaczyńskim

Profesor Jadwiga Staniszkis uważa, że Jarosław Kaczyński powinien odciąć się od ludzi, którzy próbują nim manipulować. Tylko wtedy prezes PiS może zjednoczyć prawicę - twierdzi socjolog.

 / Fot. By Heinrich-Böll-Stiftung (Flickr: Jadwiga Staniszkis) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons"To jest dla nich kluczowa sprawa. A jeżeli to jest niemożliwe, to przynajmniej powinna paść zapowiedź współpracy z Gowinem po wyborach. PiS pokazałoby w ten sposób swoją otwartość, a Gowin miałby perspektywę powrotu do układu rządzącego" - mówiła prof. Staniszkis o potrzebie zjednoczenia prawicy w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Według Staniszkis PiS powinien zrobić krok do Polski Razem i Solidarnej Polski jeszcze przed wyborami do PE.

Jednocześnie socjolog jest zdania, że przeszkodą ku zjednoczeniu są starzy działacze i "panie szepczące do ucha". "Mówię o tych paniach, które szepczą mu do ucha, że zawsze były mu wierne i że nie może nagradzać zdrajców. O starych działaczach, którzy wycinali lepszych od siebie i manipulowali prezesem. Oni wszyscy nie chcą zjednoczenia prawicy" - oceniła. Kaczyński według niej nie panuje nad sytuacją, a powrót Hofmana jeszcze bardziej "zabetonuje" PiS.

Prof. Jadwiga Staniszkis uważa, że "Solidarność" najlepiej odczytuje nastroje społeczne i poparcie związku będzie kluczowe w wyborach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.