Facebook Google+ Twitter

Stankiewicz o Polsce: Dystrybucja nieprawdy i morderstwa polityczne

Ewa Stankiewicz, prezes stowarzyszenia "Solidarni 2010" i autorka filmu pod tym samym tytułem, wymienia w "Rzeczpospolitej" 10 dowodów na to, że nie żyjemy w państwie demokratycznym.

Sonda

Czy Polska jest krajem demokratycznym?

 / Fot. Ewa Pajuro/Kurier LubelskiW pierwszym punkcie autorka tekstu wymienia wolność słowa i dostęp do informacji, bez których nie ma demokracji.

Zdaniem Stankiewicz dostęp do informacji jest ograniczony. Można je znaleźć w niszowych mediach. To, co możemy przeczytać, obejrzeć i usłyszeć jest pozorem pluralizmu i bezstronności. "W programach informacyjnych i publicystycznych treści krytykujące władzę mogą pojawiać się jedynie w zminimalizowanej formie i odpowiednim komentarzem neutralizującym siłę przekazu lub podważającym jego wiarygodność." - pisze Stankiewicz w "Rzeczpospolitej".

Stankiewicz stwierdza, że opinia publiczna wprowadzana jest w błąd przez "spójną dystrybucję nieprawdy". Reżyserka przywołuje między innymi przykład książki Sławomira Cenckiewicza „Długie ramię Moskwy". Jej zdaniem przemilczanie tej pozycji przypomina czasy Gomułki i Jaruzelskiego. Według niej istnieje czarna lista autorów. "Dziś w Polsce istnieje – tak jak w systemach mafijnych, bądź właśnie odmianach reżimu – niepisany często kodeks." - kontynuuje szefowa stowarzyszenia "Solidarni 2010". W mediach odbywa się frontalny atak na opozycję i promocja partii rządzącej. Stankiewicz posługuje się przykładem programów Tomasza Lisa i Jarosława Gugały.

Autorka kontrowersyjnego filmu, pisze również o odwróceniu pojęć. Według niej retoryka Jerzego Urbana z czasów stanu wojennego, obowiązuje dziś w odniesieniu do antykomunistów, ludzi którzy chcieli rozliczyć miniony system.

W kolejnym punkcie Stankiewicz wylicza wolność przekonań religijnych i poglądów politycznych, bez których nie ma demokracji.

"Bardzo niepokojącym faktem jest to że nawet Ci którzy wspierają inicjatywy prawicowe i patriotyczne proszą najczęściej o anonimowość bo... „rozumiecie Państwo... nie chcę mieć nieprzyjemności w pracy, nie chcę stracić klientów...". Prześladowania za poglądy polityczne i przekonania religijne niepostrzeżenie znów stały się faktem. Od przebicia opon w samochodzie kandydującego posła, przez groźby pobicia dzieci pani z samorządu, po morderstwo polityczne." - pisze autorka dodając, że w Polsce kilka milionów ludzi to "podludzie" i "oszołomy otoczone kordonem sanitarnym". Takiej klasyfikacji dokonują według Stankiewicz dziennikarze, celebryci, ludzie nauki, a sam podział zainicjował Donald Tusk.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (50):

Sortuj komentarze:

Demaskator
  • Demaskator
  • 09.06.2012 13:37

TWIERDZĘ , ŻE TO WSZYSTKO NALEŻY USUNĄĆ

Krzysztof Miszczak i sprawa tytułu "profesora"
link

"Legalizacja" oszustwa w akcie prawnym
link

Legalizacja bezprawia w społeczeństwie
link

To wszystko podął w swoim komentarzu Miroslaw Kraszewski

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Józef(Jürgen )
  • Józef(Jürgen )
  • 27.12.2011 23:37

Bardzo dobrze Pan zrobił Rafale Gdak .Kraszewski wyraźnie zaniża poziom dyskusji (tak twierdzę ) jeśli nie jest prowokatorem na tym portalu to ma problemy ze swoja percepcja !.Nic mu się nie podoba w nas Polakach .Wszystko na jedną modłę wypisuje.
Podam przykłady zamieszczone tutaj tj na portalu w24: Bartoszewski, Sikorski, dyplomacja i niemiecka kultura , Polska dyplomacja w Pradze , "Legalizacja" oszustwa w akcie prawnym
Pozdrawiam-:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
to było!
  • to było!
  • 13.11.2011 09:44

Żyd , Polak Dzisiaj 11:16 -26 październik 2011 rok
26 październik 2011 rok
WASZE SUGESTIE ZOSTAŁY SPEŁNIONE I USUNIETO POSTY KRYTYKUJACE WAS I KRASZEWSKIEGO !!!!!!
KOGO UWAZACIE WY I REDAKCJA WIADOMOŚCI 24 ZA ;BARANOW , IDIOTÓW A KOGO POZOSTAWIACIE NA FORUM ???KOGO UWAZACIE ZA MADRYCYH I SZLACHETNYCH !!!!! DLACZEGO ICH PREFERUJECIE W IMIE SZCZUCIA , PODJUDZANIA , INSYNUACJI POMOWIEŃ ??!!!!!To sa pytania zapewne retoryczne ,gdyż potwierdzacie wy wydawcy tego portalu Wiadomości24 kogo lansujecie a kogo obrzucacie błotem i oszczerstwami !!!!!
roman koźmiński Wczoraj 18:24

Ocena: 4 6 Zróbcie coś z tym baranem , który opluwa Pana Kraszewskiego - zróbcie coś do cholery!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena Wczoraj 17:28

Ocena: 4 5 Kochani z redakcji ! - czy możecie wykasować tego idiote, który zakłóca normalną dyskusje i wymiane poglądów. Ten debil powinien stąd zniknąc!
Demaskator Dzisiaj 15:07

ZARAZ BĘDZIE USUNIETUY TEN POST PRZEZ Wiadomości24 tak jak te:
Bartek Kowal Dzisiaj 13:17 (26 październik 20011rok)
Porządek to trzeba zrobić tutaj z tym artykułem i ludźmi,którzy opluwają porządnego człowieka. Wiadomo,że tytuł naukowy może być również nadany przez uniwersytet honorowo-honoris causa. Wiedza profesora Bartoszewskiego jest faktem niezaprzeczalnym. Ale trzeba znać i czytać jego publikacje a nie wywyższać się tutaj ponad nim chcąc go poniżyć w świecie. Należy szanować naszych ludzi,tak wielce zasłużonych i to całym swoim życiem,dla Polski oraz dla naszej kultury. Jeżeli ktoś nie ceni profesora,to znaczy,że tak naprawdę jest ignorantem,nie czytał jego biografii ani książek. Nie ma więc prawa go oczerniać,tak,jak to zrobił p.Kraszewski i tak,jak to robią niektózi komentatorzy ,zwyczajnie nielubiący profesora ze względu na jego polityczne zaangażowanie w losy naszego kraju,także obecnie. Prof.Władysław Bartoszewski,to wielki Polak z którego nasz kraj zawsze będzie dumny.

Żyd, Polak Dzisiaj 10:53 -26 październik 20011rok
Na tym forum Wiadomości24 popieracie tych co pomawiają i szczują na np.profesora Bartoszewskiego .Riposty odnoszące się do tego wrednego artykułu i także Kraszewskiego nie pozostawiacie na forum .Krytyczne wobec takich pomowiec i oszczerstw notorycznie kasujecie !
Warszawianka Dzisiaj 18:38 (8 PAŹDZIERNIK 2011 ROK)

Osobniku, Mirosław Kraszewski (taki jest twój Nick) kim ty jesteś ?Wprowadzasz na to forum antysemityzm i wrogość rasową !Dla rozjaśnienia sprawy podaję;profesor Bartoszewski jest z pochodzenia Żydem ale Polakiem i polskim patriotą .Odczep się od profesora Bartoszewskiego tak jak od Straßenbahn’a (tramwaju )

Taka jak ja jestem dumna z dokonań profesora Bartoszewskiego w przeszłości i dzisiaj .ZŁOTYMI GŁOSKAMI NALEŻY PISAC O DOKONANIACH PROFESORA BARTOSZEWSKIEGO .
Osobniku nie wprowadzaj na to forum i to portalu społecznościowym , Wiadomości24 : smrodu , antysemityzmu, wrogości rasowej .
Jesteś jakiś taki nijaki , jesteś jakiś taki z zachwianą osobowością,. Jesteś taki jakiś niezrównoważony psychicznie .
Żyd, Polak Dzisiaj 10:53 -26 październik 20011rok
Na tym forum Wiadomości24 popieracie tych co pomawiają i szczują na np.profesora Bartoszewskiego .Riposty odnoszące się do tego wrednego artykułu i także Kraszewskiego pozostawiacie .Krytyczne wobec takich pomowiec i oszczerstw notorycznie kasujecie !
OTO MAŁE PRZYKLADY Z WASZEJ PRACY NA RZECZ OSOBNIKA Kraszewskiego , którego preferujecie a inne posty (np.te niżej, te nieliczne ) usuwacie !
@ Kraszewski ty jesteś jakimś oszołomem i z twojego powodu likwidują na tym portalu(Wadomosci24 ) posty odnoszące się do ciebie i twych podłych insynuacji!!!!
----------------------------------------
Komentarze (25.X.2011rok) Dzisiaj 00:46


To było na tym forum!!! j(24.X.20011r.) 18:53, To było na tym forum!!! D 18:27
Krankenschwester14:27,pielęgniarka 14:23, pielegniarka 10:57 , pielegniarka 09:35

,Krankenschwester Dzisiaj ,, pielegniarka 10:57 , pielegniarka 09:35

Krankenschwester vom 24. Oktober 20011

Komentarz został ukrytyrozwiń
to było!
  • to było!
  • 13.11.2011 09:43

Psychiatra z Tworek Dzisiaj 19:41
Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu,również i moje dwa komentarze w dyskusji z Krankenschwester znikły. Należy z tego wnioskować,że ten pan autor ma w kimś w redakcji wielbiciela swego artykułu i swoich komentarzy a także swoich opinii o prof.Bartoszewskim. Nie jest to w takim razie w porządku,że taki proceder jest uprawiany na tym portalu. Ile jeszcze w takim razie komentarzy ktoś tu wyrzucił i ile jeszcze wyrzuci ?Zjawisko to jest zauważalne,jedynie w wypadku tego autora. U innych z takim postępowaniem się nie zetknąłem. Byłoby wskazane wykrycie osoby,która się tego dopuszcza na tym portalu i w tym artykule.
uważny Dzisiaj 20:22
Dzisiaj tj 24 października 2011roku pełni DYŻUR REDAKCYJNY Mateusz Brzezicki!!!To on usuwa komentarze , które obnażają prawe o osobniku Kraszewskim i cenzorze Brzezickim !!!!
Panie Brzezicki weź pan na wstrzymanie , bo to co czynisz jest wredne i nie moralne !!!!
wpis 25 października 2011r 00:57
Panie Brzezicki weź pan na wstrzymanie , bo to co czynisz jest wredne i nie moralne !!
@Kraszewski za kogo ty się masz !!!Ty łachudro, ze swoimi spiskowymi oskarżeniami nie jesteś właśnie ty mile widziany ! Zamknij się wreszcie i przestań judzić na profesora Bartoszewskiego !
Dlaczego merytoryczne wpisy tutaj są usuwane a tego pomawiającego Kraszewskiego pozostawiane ??!!!!!!!!!Komu tak bardzo zależy na rozpowszechnianiu kłamstw i pomówień i to w tym portalu :wiadomosci24 ?????!!!!!
,,,,,
999999999999999
Żyd, Polak Dzisiaj 10:53 -26 październik 20011rok
Na tym forum Wiadomości24 popieracie tych co pomawiają i szczują na np.profesora Bartoszewskiego .Riposty odnoszące się do tego wrednego artykułu i także Kraszewskiego nie pozostawiacie na forum .Krytyczne wobec takich pomowiec i oszczerstw notorycznie kasujecie !
OTO MAŁE PRZYKLADY Z WASZEJ PRACY NA RZECZ OSOBNIKA Kraszewskiego , którego preferujecie a inne posty (np.te niżej, te nieliczne ) usuwacie !
@ Kraszewski ty jesteś jakimś oszołomem i z twojego powodu likwidują na tym portalu(Wadomosci24 ) posty odnoszące się do ciebie i twych podłych insynuacji!!!!
----------------------------------------
Komentarze (25.X.2011rok) Dzisiaj 00:46


To było na tym forum!!! j(24.X.20011r.) 18:53, To było na tym forum!!! D 18:27
Krankenschwester14:27,pielęgniarka 14:23, pielegniarka 10:57 , pielegniarka 09:35

,Krankenschwester Dzisiaj ,, pielegniarka 10:57 , pielegniarka 09:35

Krankenschwester vom 24. Oktober 20011 Jahre

@ Mirosławie Kraszewski przyjedź do Polski na rekonwalescencję .Tworki czekają ! Będziesz miał tam zapewniona opiekę lekarską oraz rzecz jasna wikt i opierunek ,a to wszystko na koszt podatnika polskiego .Tutaj masz szanse na wyzdrowienie a będziesz pod opieką najlepszych lekarzy od chorób psychicznych .Nie czekaj zbyt długo ,gdyż twój stan zdrowia psychicznego się w zastraszający sposób pogarsza .

Komentarz został ukrytyrozwiń
to było!
  • to było!
  • 13.11.2011 09:42

@ Mirosławie Kraszewski przyjedź do Polski na rekonwalescencję .Tworki czekają ! Będziesz miał tam zapewniona opiekę lekarską oraz rzecz jasna wikt i opierunek ,a to wszystko na koszt podatnika polskiego .Tutaj masz szanse na wyzdrowienie a będziesz pod opieką najlepszych lekarzy od chorób psychicznych .Nie czekaj zbyt długo ,gdyż twój stan zdrowia psychicznego się w zastraszający sposób pogarsza .
P,S to jest i inne posty notorycznie usuwane z tematu:"Legalizacja" oszustwa w akcie prawnym'
Komu zależy na promowaniu tego oszołoma Kraszewskiego i jego oszczrstwa na forum pozostawianie a riposty notorycznie usuwane???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[
]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]] ]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
Żyd, Polak Dzisiaj 10:59 -26 październik 20011rok
26 październik 20011rok
Na tym forum Wiadomości24 popieracie tych co pomawiają i szczują na np.profesora Bartoszewskiego .Riposty odnoszące się do tego wrednego artykułu i także Kraszewskiego pozostawiacie .Krytyczne wobec takich pomowiec i oszczerstw notorycznie kasujecie !
OTO MAŁE PRZYKLADY Z WASZEJ PRACY NA RZECZ OSOBNIKA Kraszewskiego , którego preferujecie a inne posty (np.te niżej, te nieliczne ) usuwacie !
@ Kraszewski ty jesteś jakimś oszołomem i z twojego powodu likwidują na tym portalu(Wadomosci24 ) posty odnoszące się do ciebie i twych podłych insynuacji!!!!
----------------------------------------
komentarze Dzisiaj 22:19

To było na tym forum!!! Dzisiaj 18:29 , Krankenschwester Dzisiaj 15:53
Theodore John Kaczyński( zbieżność nazwisk chyba przypadkowa ale ściśle związaną z taka osobowością , raczej jej braku) znanemu jako Unabomber nie można było zarzucić braku inteligencji !!!!
Doskonale wiemy (na tym konkretnym przykładzie widach to dobitnie ) do czego prowadzi taka inteligencja !!!
Dlatego niech Kraszewski będzie zbadany i później wyleczony z tej jego inteligencji!!!
Niech się odczepi od profesora Bartoszewskiego !!!Niech zaprzesta- ten osobnik Kraszewski - ataków i pomówień wobec profesora Bartoszewskiego , naszego wybitnego przedstawiciela i polskiego patrioty !!!! NIKT PRZECIEŻ NIE CHCE ABY TEN OSOBNIK KRASZEWSKI SWOJĄ INTELIGENCJĘ WYKORZYSTAŁ PRZECIWKO INNEMU CZŁOWIEKOWI !!!!!
,,,,
Mojżesz Dzisiaj 20:13
Również i mój komentarz znikł. Napisany dzisiaj ok.południa. Pisałem o przestrzeganiu przykazań miłości względem bliźniego(tu Bartoszewskiego) i o zrekompensowaniu mu jego krzywdy uczynionej w tym artykule. Ale komuś w redakcji to się nie podobało i wyrzucił również mój komentarz

Komentarz został ukrytyrozwiń
to było!
  • to było!
  • 13.11.2011 09:41

Krankenschwester vom 24. Ok Dzisiaj 11:07 -25 .10 11 r.
Krankenschwester vom 24. Oktober 20011 Jahre

@ Mirosławie Kraszewski przyjedź do Polski na rekonwalescencję .Tworki czekają ! Będziesz miał tam zapewniona opiekę lekarską oraz rzecz jasna wikt i opierunek ,a to wszystko na koszt podatnika polskiego .Tutaj masz szanse na wyzdrowienie a będziesz pod opieką najlepszych lekarzy od chorób psychicznych .Nie czekaj zbyt długo ,gdyż twój stan zdrowia psychicznego się w zastraszający sposób pogarsza .
P,S to jest i inne posty notorycznie usuwane z tematu:"Legalizacja" oszustwa w akcie prawnym'
Komu zależy na promowaniu tego oszołoma Kraszewskiego i jego oszczerstwa na forum pozostawianie a riposty notorycznie usuwane???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jestem jeszcze w PiS Dzisiaj 12:22
Panie Robercie Ramark , jesteś hipokrytą i to tym co wypisuje bzdury.
W dekoracji krytyka jest potrzebna i wręcz wskazana .Lecz to co wyprawiają :kibole , chodzący z pochodniami po Krakowskim Przedmieściu w Warszawie , robienie kolejnych miesięcznic ( w roli głównej Jarosław Kaczyński ),i to jako prezes PiS -jest to psuciem państwa i robienie zadym w celu rozkładu porządku społecznego w kraju !!!!!
To nie jest konstruktywna opozycja ,to jest psucie państwowości w demokratycznym, suwerennym państwie - Polsce !
POPIERANIE PRZEZ Jarosława Kaczyńskiego z PiSem , bandytyzmu (kibole) , podburzanie na demokratyczne władze w Polsce i podważanie ich wiarygodności (Prezydent , rząd , sąd , policja , prokuratura)jest wymierzone przeciw nam wszystkim i tym co żyjemy w wolnej suwerennej Polsce Rzeczpospolitej Polskiej a godłem jest orzeł w koronie .
TAK ROBIĄ WROGOWIE POLSKI, tak robili zaborcy ,TAK ROBIĄ ZDRAJCY. NIEGODNI BYĆ I NAZYWAC SIĘ Polakami.
PiS , które pan tak gorliwie popiera ( w obecnym składzie osobowym –prominenci ) są wrogami Rzeczpospolitej Polskiej !!!! Robią PiS) zadymy abyśmy utracili : spokój , ład , porządek;po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość a dzisiaj jesteśmy wreszcie z powrotem w rodzinie narodów(w UNII EUROPEJSKIEJ) .
Doceńmy to co mamy i nie dajmy się poróżniać .Tak robi Jarosław Kaczyński przy pomocy ;Rydzyka , Gazety Polskiej , PiSu) !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to jest przegląd prasy? Czy opinia autora? Wydaje mi się, że komentarz autorski mógłby być zamieszczony w komentarzach - pod tekstem. Czy nie takie miały być zasady?
Wydaje mi się, że Pani Stankiewicz ma bardzo dużo racji. Dziwię się jedynie że wyłącza z tego wszystkiego Kościół, który jest odpowiedzialny za ogromne zniszczenia w prawie oraz prawidłowym i nizależnym funkcjonowaniu większości instytucji Państwa.
I mógłbym dorzucić jeszcze więcej przykładów tego, że nasze standardy nie mają wielkiego związku z demokracją. System prawny i wyborczy jest tego podstawowym przykładem, a ostatnia poprawka M.Rockiego (PO) - typowym. O innych przeczytamy w wielu tekstach, również na W24, sięgając do pierwszego z brzegu - w tekście Katarzyny Pokrzywy u uboju zwierząt. Wydawałoby się, że bez związku. Ale warto się nad tym zastanowić.
Ale rozumiem bezgraniczną wiarę w dobrotliwy uśmiech na ekranie telewizora :(. Tego telewizora, Panie Rafale, od misji publicznej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale!
Po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że lepiej zrobię, jak przeniosę się pod swoją "naprawę demokracji"
link
Po przeniesieniu zaraz napisałem dwa komentarze - wyobraźcie sobie - pod swoim artykułem. Oto one.
Panie Grzegorzu!
Przecież nasza, obecna demokracja, to najzwyklejsza parodia. Ten ustrój nie ma nic wspólnego z demokracją. Państwem rządzą przypadkowi ludzie, bez przygotowania. Jak można do czegoś takiego dopuścić. Przecież do prowadzenia nawet najmniejszej firmy potrzebne jest, odpowiednie przygotowanie i doświadczenie. Tym bardziej do zarządzania państwem powinni być wybierani ludzie znający się na rzeczy. A tymczasem, kto nami rządzi i i kto rządzi Europą? I ludzie się dziwią skąd bierze się kryzys. Panie! Po cholerę nam Unia Europejska w takiej postaci. Unia powinna składać się z wolnych państw, dobrowolnie się zrzeszających. Jeśli chcemy żyć bez granic, to znieśmy wszystkie wizy i przemieszczajmy się, gdzie i kiedy kto chce. I prowadźmy firmy, gdzie kto chce. I handlujmy z kim kto chce. Po co ta cała czapa urzędnicza, zżerająca olbrzymie pieniądze i tworząca instrukcje mycia rąk. O czym Pan mówi - o istnieniu demokracji?

Jak to dobrze, że Cię widzę Martuś. Zaraz czuję się nie osamotniony. Bo to - zapewne - wszyscy wiedzą, że jeśli człowiek czuje obecność innych, przy sobie, to przybywa mu wiary w siebie i tym samym przybywa siły do - wydawałoby się - beznadziejnej walki w słusznej sprawie. Bo to, że naprawa naszej demokracji, jest sprawą słuszną - chyba nikt nie ma wątpliwości?
Ja nie mogę pojąć tego, żeby pozostawić zarządzanie w rękach ludzi nie mających stosownego przygotowania i do tego wszystkiego, żeby sejm nie rozliczał tych ludzi, żeby organy kontrolne były w rekach tej samej opcji co większość sejmowa. Z przecież większość sejmową tworzy opcja polityczna władająca państwem. Kółko się zamyka. Sami siebie wybierają. Sami siebie rozliczają. Sami siebie kontrolują. Wiadomo, że nikt sobie nie przypisze winy za partactwo. Do tego wszystkiego media mają w swoich rękach, których służalcze zachowanie "śmierdzi" na odległość.
Zajrzyjcie tylko do: link a przekonacie się, że zwolennicy obecnej władzy w żywe oczy zaprzeczają temu, co jest widoczne i udokumentowane.
Przypomnę, po raz kolejny, że demokracja i wolność, to nie swawola, to nie rozwiązłość. Wnoszenie na samym początku kadencji sejmu projektu ustawy o wolnych związkach partnerskich - to już, nie nietakt, ale paranoja, to hucpa. Kraj zadłużony, po uszy, a "wybrańcom ludu" - można rzec - orgie seksualne, przy narkotykach zalegalizowanych, w głowach. Nic! Tylko zawołać. Boże! Ty to wszystko widzisz i nie grzmisz?
Nadmienię jeszcze tylko, gdybyśmy tu w tym miejscu - pod pańskim artykułem - o demokracji pogadali, nie będę do nikogo miał żalu. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tworki
  • Tworki
  • 25.10.2011 16:15

@ zaproszenie , proszę nam nie przysyłać beznadziejnych przypadków !

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 25.10.2011 15:29

@ PANIE KRASZEWSKI - PAN JEST TAKIM "doukiem " to proszę napisać co pan osiągnął przez 40 lat bycia w tzw Rzeszy ? Jakim prawem obraża pan Polaków , których pan nie zna . Włożył pan tu złotówkę podadku aby dyskredytować wszystkich o określonych poglądach ? Ma pan męski klimaks i czarę goryczy .Krytykuj sobie Merkel jak tam siedzisz.