Facebook Google+ Twitter

Stańko i Smolik w Katowicach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-03-05 16:07

Peyotl, album nagrany na początku lat 80., z zespołem Freelectronic. Album zabrzmi tym razem w nowej muzycznej przestrzeni autorstwa Stańki i Smolika. Towarzyszyć im będą: Marcin Ulanowski, Krzysztof Pacan oraz 3-osobowa sekcja dęta.

Tomasz Stańko & Andrzej Smolik

Peyotl, album nagrany na początku lat 80. z zespołem Freelectronic, to pozycja wyjątkowa w dorobku Tomasza Stańki. Zainspirowany amerykańskim rapem z przełomu lat 70. i 80., Stańko zaczął poszukiwać własnego sposobu na połączenie słowa i muzyki. Dzieło "Narkotyki. Niemyte dusze" pojawiło się niejako automatycznie: tekst Witkacego opisujący wizje po zażyciu peyotlu jest interesujący nie tylko ze względu na treść, ale i brzmienie i barwę słów, rytm fraz. Do nagrania tego tekstu Stańko zaprosił Marka Walczewskiego.

Słowa Witkacego zabrzmią tym razem w nowej muzycznej przestrzeni autorstwa Stańki i Smolika. Towarzyszyć im będą młodzi polscy muzycy: Marcin Ułanowski (perkusja), Krzysztof Pacan (bas) oraz 3-osobowa sekcja dęta.
Tomasz Stańko, międzynarodowej sławy artysta jazzowy, trębacz i kompozytor, koncertował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na całym świecie. Jego muzykę wydaje renomowana monachijska wytwórnia ECM Records.

Andrzej Smolik znany jest przede wszystkim jako producent płyt artystów popowych (m.in. Katarzyna Nosowska, Myslovitz, Maryla Rodowicz, Maria Peszek). Równolegle Smolik realizuje własne projekty oscylujące wokół wielu gatunków muzycznych.

20.03.2009, 20.30
Górnośląskie Centrum Kultury, Katowice
Bilety: 120,100 i 80zł

Więcej na www.ticketportal.pl

Autor: Martyna Fołta

MF

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.