Facebook Google+ Twitter

Stany na studencką kieszeń

Jeszcze tylko do 22 marca można zgłaszać swoją chęć udziału w tegorocznym programie międzynarodowej wymiany kulturalnej Camp America. Studencie, jeśli chcesz w wakacje pracować i podróżować po USA, nie zwlekaj i zgłoś się już dziś.

Camp America to międzynarodowy program umożliwiający studentom z całego świata podjęcie pracy wakacyjnej w Stanach Zjednoczonych. Praca, jaką na obecnym etapie rekrutacji oferuje program, to zatrudnienie na terenie ośrodków kolonijno-wypoczynkowych w charakterze personelu pomocniczego, np. jako pomoc w kuchni, w pralni, w prowadzeniu sklepiku czy przy strzyżeniu trawników. Campower – program pracy przy tego typu zadaniach, cieszy się od lat największym zainteresowaniem polskich studentów. W odróżnieniu od programu Counsellor pracownik nie ponosi odpowiedzialności za dzieciaki powierzone jego opiece. Przy wyborze programu Campower dopuszczalna jest również znajomość angielskiego na nieco niższym poziomie.

Co to za program?

Program międzynarodowej wymiany kulturalnej Camp America to tak zwana bezpieczna opcja work&travel. Student zgłasza się do programu i wybiera rodzaj pracy, jaki go interesuje. Organizator, gdy znajdzie dla niego miejsce pracy, zajmuje się rezerwacją biletów lotniczych i ich zakupem. Gwarantuje transport oraz bezpłatny nocleg w hotelu, jeżeli uczestnik programu leci do swojego miejsca pracy z przesiadką w Nowym Jorku. Studenci mają zagwarantowaną pracę oraz bezpłatne utrzymanie i wyżywienie, a także ubezpieczenie przez minimum 9 tygodni. Potem otrzymują gwarantowane wynagrodzenie, a zarobione na Kampie pieniądze mogą wydać, na przykład, na podróż do wybranego miejsca w Stanach Zjednoczonych. W USA mogą zostać do momentu wygaśnięcia studenckiej wizy, którą otrzymują w Polsce. Wystawiana jest na 16 tygodni. Jeśli tak zdecydują, mogą również kontynuować pracę na Kampie do zakończenia swojego pobytu w Stanach. Warunki zatrudnienia w tym okresie mogą już osobiście negocjować z dyrektorem danego Kampu. Mogą też poszukać innego zatrudnienia.

Ile to kosztuje?

Camp America to łatwo dostępny i niedrogi sposób na wakacje za oceanem. Aby wziąć udział w programie, wystarczy wnieść (w trzech ratach) opłatę w wysokości 1233 złotych. Opłata może ulegać wahaniom ze względu na zmiany cen biletów i kursów walut, lecz w bieżącym roku pozostawała niezmienna przez cały sezon. Ta kwota często dziwi, szczególnie tych, którzy znają ceny choćby samych biletów lotniczych do USA. Tu koszt biletu w obie strony pokrywa organizator - część tego kosztu subsydiowana jest przez niego, a następnie rozliczana z pracodawcami. Dla mniej zamożnych studentów Camp America to z pewnością niepowtarzalna szansa na wyjazd do Stanów Zjednoczonych i niezapomnianą przygodę.

Możliwość zgłoszenia się do programu: campamerica.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.