Facebook Google+ Twitter

Stany Zjednoczone chcą podjąć dialog z Rosją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-27 18:44

Biały Dom zapowiedział podjęcie przez Stany Zjednoczone poważnego dialogu z Rosją. Wczoraj prezydenci Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew rozmawiali na ten temat telefonicznie.

W ubiegłym tygodniu Barack Obama rozmawiał przez telefon z przywódcami państw Bliskiego Wschodu, Wielkiej Brytanii i Kanady. Wczoraj telefonował do Francji, Niemiec i Rosji.

Po rozmowie z Dmitrijem Miedwiediewem Biały Dom poinformował, że obaj przywódcy wyrazili gotowość podjęcia poważnych rozmów na temat relacji dwustronnych. „Prezydenci Obama i Miedwiediew zgodzili się, że należy powstrzymać inercję w stosunkach amerykańsko-rosyjskich" - głosi oświadczenie.

Biały Dom wyraził przekonanie, że ponieważ Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew należą do postzimnowojennej generacji polityków, mają oni wyjątkową szansę stworzenia fundamentalnie innych stosunków pomiędzy obydwoma krajami.

Wcześniej rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że pierwsze dwustronne rozmowy Obamy z Miedwiediewem mogłyby się odbyć w kwietniu, przy okazji szczytu państw grupy G-20 w Londynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.